Kılıçdaroğlu: Adana'da arazi yok, olsaydı bedava elektrik verirdik

Daha önce Şanlıurfa'da yerel yönetimleri kazandıkları takdirde elektriği bütün çiftçilere bedava vereceklerini açıklayan Kılıçdaroğlu, kentte 2 milyon 300 bin dönümlük taşlık araziye güneş enerjisi yapacaklarını söyledi. Aynı projeyi Adana'da hayata geçirmediği için eleştirilen CHP lideri, Adana'da bu kadar büyüklükte bir arazi olmadığını, tahsis edilirse bedava elektrik vereceklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve OSB Başkanları ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

"Seçim" vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, "Hiçbir sanayicinin umutsuzluğa kapılmasına yer yok. Zaten önümüzdeki süreç içinde bir şekliyle seçim olacak. Türkiye gerçekten yeni bir hamleyi siyasette başlayarak hayata geçirecek" dedi.

"ADANA'DA ARAZİ YOK"

Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da verdiği bedava elektrik sözünün nasıl gerçekleşeceği sorusunu şöyle yanıtladı:

"Urfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize verdikleri takdirde, 2 milyon 300 bin dönümlük taşlık araziye güneş enerjisi yapacağız. Çiftçiye elektriği bedava vereceğiz. Adana'da 2 milyon 300 bin dönümlük taşlık arazi yok. Öyle bir arazi tahsis edilirse burada da veririz."

Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler! Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı, İsveç Başbakanı ve NATO Genel Sekreteri ile görüşüyor! Kendi ameliyatını kendisi yaparak tarihe geçen Sovyet doktor: Leonid Rogozov! İşte o görüntüler... NATO Zirvesi öncesi 4'lü zirve başladı! Stoltenberg'den açıklama Gratis Haziran 2022 indirim kataloğu! Gratis 28 Haziran indirimli ürünler... Fahrettin Altun'dan NATO'ya çağrı: Hassasiyet gösterin
Sonraki Haber