Kazakistan'dan Azerbaycan'a büyük ayıp

Kazakistan, kardeş ülke Azerbaycan’ın Ermeni sınırında şehit verdiği gecede şok bir kutlama ile büyük tepki çekti. Ermenistan’ın bağımsızlık günü nedeniyle Kazakistan’ın başkenti Nursultan’da, şehrin en yüksek binası Ermenistan bayrağı şeklinde aydınlatıldı.

This browser does not support the video element.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun sınırın Tovuz bölgesinde ateşkesi ihlal ettiği ve açılan ateşte bir askerin şehit olduğu duyuruldu. Bakanlık yetkililerinin, şehit askerin aile ve yakınlarına taziye dileklerinde bulunduğu belirtilen açıklamada durumun gerginleşmesinin sorumlusunun Ermenistan yönetimi olduğu vurgulandı.

ERMENİSTAN BAYRAĞINI YANSITTILAR

Öte yandan, Kazakistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’ın Ermeni sınırında şehit verdiği gecede şok bir kutlama yapması büyük tepkilere neden oldu. Ermenistan’ın bağımsızlık günü nedeniyle Kazakistan’ın başkenti Nursultan’daki şehrin en yüksek binası, Ermenistan bayrağı şeklinde aydınlatıldı. SuperHaber’in yerel kaynaklardan aldığı bilgilere göre, Ermenistan’ın bağımsızlığını kutlayan bir de mesaj yayınlandı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Kazakistan’da gerçekleştirilen Ermenistan’ın kuruluş günü kutlaması, sosyal medyada da büyük tepkiye neden oldu. Sosyal medyada ''Azerbaycan’ın şehit verdiği günde bir Türk devletinden yapılan bu paylaşım ve bayrak rezaleti kabul edilemez.” , “Böyle bir mankurtluk olamaz, yazıklar olsun!” şeklinde paylaşımlar yapıldığı görüldü.

Morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Fransızlar gerçekleri gösterdi, Ermeni lobisi tehdit etti Yeşil doğan köpeği görünce inanamadılar Hırsızlık olaylarını haber yapan muhabir telefonunu böyle çaldırdı İstediği para verilince bankadan böyle ayrıldı Bir anne evlatlarını göremeyecek!