O ülke Türkiye'den 100 Altay tankı alıyor

Son dönemde gelişen Türkiye-Katar ilişkilerinin olumlu yansımaları savunma sanayinde de görülüyor. Katar, Türkiye'de üretilen Altay tanklarından 100 adet satın almak için Ankara ile imzaları attı.

Katar, Türkiye ile geçen yıl 4 milyar doların üzerinde savunma anlaşması imzaladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, ‘Milli Ana Muharebe Tankı Altay' programına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yavuz, Katar'ın 100 adet Altay Ana Muharebe Tankı (AMT) siparişi verdiğini söyledi. Yapılan anlaşmaya göre Katar'a ilk etapta 40 adet tank teslim edilecek.

Seri üretim ihalesini alan BMC'nin, 24 ay içerisinde 40 adet tankı üretip ilgili birime teslim edeceğini belirten Yavuz, 41'inci tanktan itibaren yerli motor kullanılacağını, 250 adet siparişi verilen tankın çok hızlı bir şekilde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) teslim edileceğini açıkladı.

Gmail yeni tasarıma geçiyor: Daha düzenli daha basit Asgari ücret zammı için kritik toplantı başladı! Acı tesadüf... Cüneyt Arkın, Türkan Şoray'ın doğum gününde vefat etti Son dakika! 10 terörist etkisiz hale getirildi Akaryakıt fiyatlarına dev bayram indirimi bekleniyor! İşte 1 Temmuz benzin, motorin, LPG fiyatı Çanakkale'de otomobil ile cip çarpıştı: 8 yaralı
Sonraki Haber