Karantina psikolojisi ruhsal olarak nasıl tepkiler vermemize sebep oluyor? İçsel sıkıntıları nasıl atlatabiliriz?

Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli, koronavirüs sürecinde evde kaldığımız karantina günlerinin insanlarda ruhsal olarak oluşturduğu sıkıntılar konusunda SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel'e önemli tavsiyelerde bulundu.

Koronavirüs salgınından korunmak için alınan tedbirler kapsamında evde uzun süre kalmanın yarattığı duygu değişimleri, endişe ve korkuya kapılmamıza sebep oldu. Evde kaldığımız karantina günlerinde yaşadığımız iç sıkıntılar beraberinde bazı ruhsal sorunları ortaya çıkarttı. SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel, evde kalmanın yarattığı duygu değişimlerinin ruh sağlığı açısından etkilerini Prof. Dr. Arif Verimli'ye sordu.

Koronavirüsten korunmak için alınan tedbirleri yeni yaşam biçimi olarak nasıl kavrayabiliriz? Karantina psikolojisi ruhsal olarak nasıl tepkiler vermemize sebep oluyor? Karantina günlerinde yaşadığımız ruhsal sıkıntılar nasıl belirti gösterir? Ruhsal bunalımın ne tür çeşitleri var? Yaşadığımız depresyon sürecini nasıl atlatabiliriz?

Prof. Dr. Arif Verimli'nin açıklamalarının tamamı SuperHaber YouTube kanalında yayında...

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Ramo 12. Bölüm fragmanı Yıllar sonra itiraf etti: Cinsel tacize uğradım Ankaraspor, Ankara Keçiörengücü maçı hazırlıklarını ... Kemal Sunal’ın Korkusuz Korkak filmi gerçek oldu Bakan Soylu açıkladı: 5 terörist etkisiz hale getirildi Son dakika... Bakan Soylu: 22 terörist öldürüldü A101 24 Eylül 2020 aktüel ürünler Meteoroloji bu illeri uyardı! Soğuk hava dalgası geliyor! Kolay krep nasıl yapılır? PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları nelerdir? Çukur 4. sezon 2. bölüm full izle! Kırmızı Oda Güler Kimdir? Su Burcu Yazgı Coşkun Kaç Yaşında?