Kahvaltıların yıldızı

Krep nasıl yapılır? Kahvaltılık krep yapılışı izle!

Kalabalık ve özel günlerdeki kahvaltıların vazgeçilmezi olam krep yapmak isteyenler tarifini ve nasıl yapılacağını merak edip araitırıyor. SuperHaberTV, kahvaltılık krep yapılış videosunu paylaştı. Kahvaltılık krep tarifi! Krep nasıl yapılır? Krep malzemeleri neler? Kahvaltılık krep yapılışı izle! Krep tarifi videosu ve tüm bilgiler bu haberde...

SuperHaberTV kanalı kahvaltılık krep yapılış videosunu paylaştı. Özellikle hafta sonu ve tatil kahvaltılarının lezzetlerinden olan Kahvaltılık krep tarifi! Krep nasıl yapılır? Krep malzemeleri neler? Kahvaltılık krep yapılışı izle! Krep tarifi videosu ve gerekli malzemelerini haberimizden öğrenebilirsiniz.

KREP TARİFİ (6 Adet)
GEREKLİ MALZEMELER
1 Su Bardağı Un
Yarım Çay Kaşığı Tuz
1 Su Bardağı Süt
Yarım Su Bardağı Su
2 Yumurta
2 Yemek Kaşığı Tereyağı eritin

KREP YAPILIŞI
Karıştırma kabına un ve tuz koyulur.
Üzerine süt ve su koyulur, un topağı kalmayacak şekilde çırpılır.
Yumurtalar eklenir ve karıştırılır.
Eritilmiş tereyağ eklenir, çırpılır.
Krep tavasına (yoksa yapışmaz bir tavaya) tereyağ koyulur ve eritilir. Eriyen yağ kağıt havlu yardımıyla tavaya sürülür ve fazlası alınır.
Tava iyice ısındıktan sonra krep hamurundan bir kepçe alınır ve tavaya yayılır.
Hamur tavanın yüzeyinden kendiliğinden ayrıldıktan sonra diğer yüzü çevrilir.
Her iki yüzeyi de kızardıktan sonra tabağa alınır.

Afiyet olsun :)

Not: İlk krepin günahı olmaz derler. Eğer ilk krep tavaya yapışırsa tavanız tam ısınmamış demektir.

 KREP
Krep; un, yumurta, süt, erimiş yağ, şeker, tuz ve kabartma tozu ile hazırlanan sulu hamurun kızgın bir yüzeye dökülmesiyle yapılan tatlıdır. Krep olarak da bilinir.

Ebru Şallı'yı çileden çıkartan mesaj! Suikast emri verdi, uyuşturucu işine girdi Mumyalanan yamyam seri katilin cesedi yakıldı Liseler taban puanları yüzdelik dilimleri 2020 boş kontenjanlar listesi PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları Sen Çal Kapımı 5. bölüm fragmanı! Sen Çal Kapımı 12 Ağustos var mı? Tıp fakülteleri taban puanları 2020! Tıp başarı sıralamaları kontenjanlar Haftalık burç yorumları 10 Ağustos - 16 Ağustos Yol kenarına atılmış 7 erkek cesedi bulundu