Kaçış planı havalimanına kadar işleyebildi

Koronavirüs tedbirleri uyarınca cezaevinden izinli olarak çıkan Nurettin Ş.(23), kaçış planı yaptı. Planı için düğmeye basan firari mahkum, ancak İstanbul Havalimanı'na kadar kaçabildi. Pasaport sırasında yakalanma görüntüleri ise an be an kayıt altına alındı.

Cezaevine tekrar girmemek için yaptığı plana göre kardeşi adına düzenlenmiş sahte bir pasaportla Almanya'ya gidecekti. Planını uygulamaya sokan firari mahkum, İstanbul Havalimanı'nda yakalandı.

Nurettin Ş.'nin havalimanına gelişi, bilet ve bagaj işlemlerini yaptırması ve pasaportta yakalandığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

ŞÜPHE ÜZERİNE TAKİBE ALDILAR

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri, 30 Mayıs'ta dış hatlar terminali pasaport kontrol noktasında yaptıkları uygulama sırasında Abdullah Ş. ismine düzenlenmiş pasaport ile yurtdışına çıkmaya çalışan bir kişiyi şüphe üzerine takibe aldı.

POLİSİN DİKKATİ VE PARMAK İZİ YAKALATTI

Polisin yaptığı inceleme sonucu yolcunun pasaportunun ve yanındaki sürücü belgesinin sahte olduğu tespit edildi. Ekipler, yaptıkları parmak izi eşleştirmesinde ise şüphelinin gerçek isminin Nurettin Ş. olduğunu belirledi. Hırsızlık suçundan arama kaydı bulunan Nurettin Ş.'nin yapılan sorgusunda ise yanındaki seyahat belgelerinin kardeşine ait olduğunu, cezaevinden koronavirüs tedbirleri gereğince izinli olarak çıktığını ve cezaevine tekrar girmemek için böyle bir yola başvurduğunu itiraf etti.

CEZAEVİNE GERİ GÖNDERİLDİ

Nurettin Ş., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Metris Cezaevi'ne gönderildi.

3 Haziran BİM Aktüel teknoloji ürünleri: XDrive oyuncu koltuğu ve daha fazlası Pençe - Kilit operasyonu bölgesinde 9 PKK'lı terörist öldürüldü Avrupa Şampiyonası'nda madalya alan karateci kardeşler, Erman ile Eda büyük sevinç yaşıyor Erdoğan'dan Diyarbakır annelerine mesaj: Bu mücadele tarihe altın harflerle yazıldı Maymun çiçeği virüsü için çarpıcı uyarı: Bu yaş grubu tehlike altında Dükkana girdi, börek yiyen adamın kulağını kesti, çıktı
Sonraki Haber