İtalyan yazar Andrea Camilleri hayatını kaybetti!

Müfettiş Montalbano dizisine yazdığı dedektif romanlarıyla ilham veren 93 yaşındaki ünlü İtalyan yazar Andrea Camilleri tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

İtalyan yazar Andrea Camilleri, İtalya'nın başkenti Roma'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında yaşamını yitirdi.

Hastaneden yapılan açıklamada yazar Andrea Camilleri'nin durumunun son günlerde oldukça kritik olduğu ve yaşamsal faaliyetlerinin azaldığı ve bu sabaha karşı yerel saatle 08:20'de yaşamını yitirdiği belirtildi.

6 Eylül 1925'te Sicilya'da dünyaya gelen yazar Andrea Camilleri'nin dedektiflik temalı romanlarından uyarlanan Müfettiş Montalbano 1999 yılında televizyon dizisi olarak yayınlanmıştı.

Dolmalık biberin içinden öyle bir şey çıktı ki! Kışın park, yazın da göle dönüşüyor! Fenerbahçe, devletle problem yaşıyor mu? Aleyna Tilki yakışıklı tasarımcıya böyle sarıldı! Emekli maaşı alanları yakından ilgilendiriyor! Eniştesine aşık oldu, ablasına büyü yapıp öldürdü Pisa kulesi değil, Rize'de bir bina! Milyonları ilgilendiriyor! Son bir ay... Galatasaray tarih yazdı: 1-3