Ünlü romanı dizi olmuştu...

İtalyan yazar Andrea Camilleri hayatını kaybetti!

Müfettiş Montalbano dizisine yazdığı dedektif romanlarıyla ilham veren 93 yaşındaki ünlü İtalyan yazar Andrea Camilleri tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

İtalyan yazar Andrea Camilleri, İtalya'nın başkenti Roma'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında yaşamını yitirdi.

Hastaneden yapılan açıklamada yazar Andrea Camilleri'nin durumunun son günlerde oldukça kritik olduğu ve yaşamsal faaliyetlerinin azaldığı ve bu sabaha karşı yerel saatle 08:20'de yaşamını yitirdiği belirtildi.

6 Eylül 1925'te Sicilya'da dünyaya gelen yazar Andrea Camilleri'nin dedektiflik temalı romanlarından uyarlanan Müfettiş Montalbano 1999 yılında televizyon dizisi olarak yayınlanmıştı.

Emir Aksüt kimdir? Sibel Can'ın oğlunun sevgilisi Arda Turan-Berkay davasında karar! Bu ikizlere “dünyanın en güzelleri” deniyor! Müge Anlı 17 Eylül canlı izle! Canlı yayında... 18 Eylül bugün hangi diziler var? Bim 17 Eylül 2019 kataloğu! İşte aktüel kataloğu Eski sevgilisini baştan çıkarmaya gidiyordu! Babası 11 yıl boyunca karanlık odaya hapsetti! Morgül Diyarbakır'a giden sanatçıları hedef aldı!