İstanbul’da asker eğlencesinde 'pes' dedirten görüntüler

İstanbul’da asker eğlencesi sonrası bir araya gelen onlarca kişi koronavirüs salgınına rağmen hem maske takmayarak hem de sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak halay çekti. Halay çeken vatandaşların rahatlığı “bu kadarına da pes” dedirtti.

This browser does not support the video element.

Koronavirüs önlemleri kapsamında normalleşme süreci başlasa da gerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gerekse bilim insanlarından vatandaşların rehavete kapılmaması yönünde uyarılar geliyor. Özellikle büyükşehirlerde yapılan asker uğurlamalarında bu uyarılar dinlenilmiyor. İstanbul Arnavutköy’de kaydedilen görüntüler “Bu kadarına da pes” dedirtti.

Düzenlenen asker eğlencesinde bir araya gelen onlarca kişi, sosyal mesafe kuralını adeta hiçe saydı. Toplu organizasyon yasak olmasına rağmen toplanan grup üyeleri, önce el ele halay çekti. Daha sonra ise horon tepti. Onlarca davetlilerden sadece bir kaçının maske taktığı görüntülendi. Yaklaşık 1 saat süren asker uğurlama eğlencesi daha sonra sona erdi. Tüm bu anlar ise bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

İHA

Kadın ziyaretçi kadın görevliye tokat attı Rehin aldı, intihara kalkıştı İzmir'de korona halayı! Soyguncular neye uğradığını şaşırdı Bu görüntüler kavanoz kapağı için Şanlıurfa'da kayboldu, Gaziantep'te bulundu!