İstanbul Havalimanı'ndaki kaçakçılığa 95 bin TL ceza

Libya uyruklu bir yolcu, İstanbul Havalimanı'nda valiz içinde yer alan saka kuşlarını yurt dışına kaçırmak isterken yakalandı. Yolcuya, 95 bin lira para cezası kesildi.

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri, Libya'ya gitmek üzere dün İstanbul Havalimanı'na gelen ve durumundan şüphelendikleri yolcuyu incelemeye aldı. Yolcunun valizinde yapılan kontrolde küçük karton kutular içine gizlenmiş 36 adet koruma altındaki saka kuşu bulundu.

YAŞAYAN 31 SAKA TESLİM ALINDI

İncelemede kuşlardan 5'inin öldüğü belirlendi. Polis, valizin sahibi Libyalı yolcuya işlem yapmak üzere terminaldeki polis merkezine götürdü. Olay üzerine bilgi verilen Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul Şube Müdürlüğü ekipleri de İstanbul Havalimanı'na gelerek 31 sakayı teslim aldı.

DOĞAYA GERİ BIRAKILACAK 

Libyalı yolcuya ise 'koruma altındaki saka kuşunu yurt dışına kaçırmaktan' 21 bin 600 lira tazminat, çevre kanunu ve eko sistemi bozmaktan ise 73 bin lira olmak üzere toplam 94 bin 600 TL idari para cezası kesildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınan saka kuşlarının, veteriner hekim tarafından yapılacak kontrol sonrası doğaya salınacağı öğrenildi.

3 Haziran BİM Aktüel teknoloji ürünleri: XDrive oyuncu koltuğu ve daha fazlası Avrupa Şampiyonası'nda madalya alan karateci kardeşler, Erman ile Eda büyük sevinç yaşıyor Maymun çiçeği virüsü için çarpıcı uyarı: Bu yaş grubu tehlike altında Erdoğan'dan Diyarbakır annelerine mesaj: Bu mücadele tarihe altın harflerle yazıldı Sonunda sessizliğini bozdu! Elon Musk'tan Amber Heard - Johnny Depp yorumu Dükkana girdi, börek yiyen adamın kulağını kesti, çıktı
Sonraki Haber