İstanbul Havalimanı'nda test merkezi kuruldu

İstanbul Havalimanı'nda yurt dışından gelen ve giden yolculara koronavirüs testi için merkez kuruldu. 24 saatte 40 bin kişi test yaptırabilecek.

Kullanıma hazır hale getirilen test merkezi dış hatlar terminalinde iki ayrı noktada toplam 5 bin metrekarelik alanda gelen ve giden yolculara PCR testi uygulanacak. 

HAVALİMANLARINDA LABORATUVAR YOK 

İGA Operasyon Kontrol Merkezi Direktörü Fatih Mere basın mensuplarına yaptığı açıklamada test merkezinini dış hatlarda iki ayrı noktada kurulan toplam 5 bin metrekarelik alanda, günlük 40 bin test yapılabilecek kapasiteye sahip olduğunu söyledi.Mere, "Türkiye'de hiçbir havalimanında kurulu bir laboratuvar yok. Sürüntü veren yolcuların test işlemleri için numuneler herhangi bir hastaneye gönderilmeyecek, burada kurulan laboratuvarlarda sonuçlandırılacak. Bu bize büyük bir zaman kazandıracak. Bulunduğumuz alan 4 bin metrekare. Ayrıca terminalin kara (bilet ve bagaj işlemlerinin yapıldığı alan) tarafında da bin metrekarelik bir alan kuruldu. Toplam 5 bin metrekarelik alanda bu hizmeti vereceğiz. Hem gelen yolcuya hem giden yolcuya test yapabilecek şekilde hazırlıklarımız tamamlandı" ifadelerini kullandı. PCR test ücreti 110 lira olurken 2 saatte testin sonuçları sisteme düşecek ve yolculara ulaştırılabilecek.

3 Haziran BİM Aktüel teknoloji ürünleri: XDrive oyuncu koltuğu ve daha fazlası Esenler Belediye Başkanı Göksü, İmamoğlu'na 'Yalancısın' diyerek sordu: Sizi kim engelledi? VKP Bratislava forması giyen Ecem Şahin, Muratpaşa Belediyespor ile anlaştı Erdoğan'dan Diyarbakır annelerine mesaj: Bu mücadele tarihe altın harflerle yazıldı Antalya kurbanlık fiyatları 2022! İşte Antalya'da büyükbaş, küçükbaş kurbanlık fiyatı Dükkana girdi, börek yiyen adamın kulağını kesti, çıktı
Sonraki Haber