İstanbul bayram namazı vakti 2022 » 2 Mayıs İstanbul bayram namazı saat kaçta?

İstanbul bayram namazı saati 2002 yılı için merak edilmektedir. 2 Mayıs Pazartesi sabahında bayram namazı kılacak olan vatandaşlar İstanbul'da bayram namazı saat kaçta sorusuna yanıt aramaktadır. İşte, 2 Mayıs 2022 İstanbul Ramazan Bayramı namazı vakti…

İstanbul bayram namazı saati 2002 yılı için araştırılmaya başlandı. Ramazan Bayramı’nın ilk gününde 2 Mayıs Pazartesi sabahında kılınacak bayram namazı ile on bir ayın sultanı sevgiyle karşılanıp Şeker Bayramı için heyecan başlayacak.

İstanbul Ramazan Bayramı Namazı Saati 2022

2 Mayıs 2022 Pazartesi sabahında Ramazan Bayramı’nın ilk gününde İstanbul’da bayram namazı saati 05.54’tür.

Bayram Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır?

“Allahu Ekber” denilerek namaza durulur. Sonra imam ve cemaat sessiz bir şekilde “Sübhaneke” duasını okunur.

• Sübhaneke’den sonra imamla birlikte Allahu Ekber şeklinde üç defa tekbir getirilir. Tekbir getirirken eller kulaklara kaldırılıp (iftitah tekbirinde olduğu gibi) birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde göbek altına bağlanır.

• Üçüncü tekbirin ardından elleri bağlayınca imam önce Fatiha, sonra Kur’an’dan en az, kısa üç ayet veya üç ayet miktarı uzun bir âyet okur ve imamla birlikte rükuya gidilir.

Rüku ve secdeler yapılarak ayağa (ikinci rekata) kalkılır ve eller bağlanır.

• İkinci rekatta imam önce Fatiha ve Kur’an’dan en az, kısa üç ayet veya üç ayet miktarı uzun bir âyet okur. Sonra imamla birlikte Allahu Ekber diyerek üç defa tekbir getirilir. Tekbir getirirken eller kulaklara kaldırılıp yana bırakılır. Üçüncüde de yanlara bırakılır. Dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp rükuya gidilir.

• Rüku ve secdeler yapılarak oturulur. Son rekatta imam ve cemaat, Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ dualarını okur.

• Dualardan sonra imamla birlikte önce sağa, sonra sola selam verip namaz bitirilir.

Vanguard filmi oyuncuları kim, konusu nedir? Vanguard filmi nerede çekildi? Süper Loto 9 Ağustos 2022 sonuçları... Süper Loto Bilet Sorgulama millipiyangoonline.com'da! Yarın hava nasıl olacak? 10 Ağustos 2022 hava durumu Ankara için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı! Boupendza yarışını İstanbul ekipleri kaybetti! Kralın yeni takımı belli oldu İstanbul'da tarihi camide korkutan yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi
Sonraki Haber