İsmail Saymaz'ın yeni adresi belli oldu

Hürriyet Gazetesi’ndeki 18 yıllık macerasını bu yılın Mart ayında bitiren İsmail Saymaz, Sözcü Medya Grubu ile el sıkıştı.

Sözcü TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Erdoğan Aktaş ilk flaş transferini gerçekleştirdi. Medyaradar’da yer alan habere göre; Aktaş, Türkiye'de birçok gündem oluşturan haberde imzası bulunan İsmail Saymaz'la görüşerek Sözcü Medya Grubu kadrosuna dahil etti.

Deneyimli gazeteci Sözcü Gazetesi için araştırma ve özel haberlere imza atıp, Sözcü TV’de de yorumculuk yapacak. Saymaz, Mart 2020'de Hürriyet’ten ayrıldıktan sonra Best FM ve Halk TV’de yorumcu olarak çalışmıştı.

İSMAİL SAYMAZ KİMDİR?

İsmail Saymaz ilkokul ve lise öğrenimini Rize’de tamamladı. Lise yıllarında ülkücü bir düşünce yapısına sahip oldu, ardından da edebiyat öğretmeninin önerdiği kitaplar ile sol kesime ilgi gösterdi. Saymaz 15 yaşındayken yerel radyolarda edebiyat programları yaptı. Daha sonra ise yerel televizyon kanallarındaki tartışma programlarına katıldı. Gazetecilik hayatına ise ilk olarak Rize’de başladı. Ardından İstanbul ve Konya gibi şehirlerde bulunan yerel gazetelerde çalıştı. 2002 yılında Radikal gazetesinde görev yapmaya başladı daha sonra Hürriyet Gazetesi’nde çalışan Saymaz 17 Mart 2020 tarihinde Hürriyet’teki işinden ayrıldığını duyurdu.

Mayıs 2020’de Halk TV’ye transfer oldu ve Neyse O adlı programda yer aldı.

Resmi Gazete'de bugün! 15 Ağustos 2022 tarihli sayı Karadeniz Fırtınası resmen açıkladı! Marc Bartra Tranzonspor'lu oldu Valerien Ismael konuştu: Kırmızı kart, penaltı, kendi kalemize gol, intihar ettik diyebilirim Alanyaspor - Beşiktaş maçında son dakika penaltısı! Turuncu-Yeşilliler 3-0 dan döndü Bugün TV'de neler var 15 Ağustos Pazartesi? Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, TV8, Show TV yayın akışı! Kötü koku mahalleyi ayağa kaldırdı! Sebebi bakın ne çıktı
Sonraki Haber