İsmail Saymaz Hürriyet'ten ayrılma nedenini açıkladı

Hürriyet Gazetesi'nde 18 yıl çalışan ve ani bir kararla istifa eden İsmail Saymaz, istifasının nedenini açıkladı. Kendisine iki şart sunulduğunu ve bu şartları kabul etmediğini aktaran Saymaz, "Kötü ayrılmadık" dedi. Saymaz, SuperHaber'e yaptığı açıklamada tazminatını aldığını söyledi.

This browser does not support the video element.

Gazete Damga Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mert'in sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayının konuğu olan gazeteci İsmail Saymaz, Hürriyet'ten neden ayrıldığını açıkladı.

Kendisine iki şart koşulduğunu belirten Saymaz, süreci şu ifadelerle anlattı:

"Benden iki şey istediler. Dediler ki; 'birincisi bundan sonra bizim grubun dışında herhangi bir televizyon mecrasına çıkmazsan seviniriz. Tabi buna Habertürk ve Halk TV de dahil. İkincisi sosyal medyada sadece haber paylaşmanı rica ediyoruz. Ben bu iki şartı işe girilebilirken kabul edilebilir olduğunu, yıllardır bu koşulda çalışan bir gazetecinin başa dönerek bunları kabul ederek çalışmasının zor olacağını söyledim."

"KÖTÜ AYRILMADIK"

Kurumla kötü ayrılmadığına vurgu yapan Saymaz, "En doğrusu benim ayrılmam olur dedim. Onlar da bana; 'Seni işten çıkaramayız ama sen istifa edersen olur' dediler. Böyle anlaştık. Kötü ayrılmadık." dedi.

"TAZMİNATIMI ALDIM"

Konuya ilişkin SuperHaber'e konuşan Saymaz, işinden ayrılırken tazminatını aldığını belirtti.

"Beni Amerika takip ediyor, beynimdeki çipi çıkart" dedi, doktora saldırdı! Eyüp Sultan Türbesi'ne çekiçle saldırının görüntüleri ortaya çıktı Böyle düğün görülmedi: Damada jartiyer giydirip tasma taktılar Sulama kanalında yüzen çocuklara havuz sürprizi! Toprak altında kalan anne köpek ve 5 yavrusu böyle kurtarıldı Yol verme kavgasında sürücünün burnunu kırdı