İngiltere'de koronavirüs 282 can daha aldı...

Koronavirüs salgını nedeniyle İngiltere'de hayatını kaybedenlerin sayısı 36 bin 675'e yükseldi.

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında can kayıplar her geçen dakika artmaya devam ediyor. İngiltere'de de son 24 saatte ölü sayısı 282 kişi artarak 36 bin 675'e yükseldi.

Vaka sayısı 2 bin 959 artarak 257 bin 154'e çıktı.

Bir günde yapılan test sayısı 116 bin 585 olurken toplam test sayısı 3 milyon 348 bin 507'ye ulaştı.

JOHNSON'IN DANIŞMANINA İSTİFA ÇAĞRISI

Muhalefet partileri, ülkedeki sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal ettiği ortaya çıkan Başbakan Boris Johnson'ın danışmanı Dominic Cummings'in istifa etmesi veya görevden alınması için çağrıda bulundu.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cummings'in davranışının yasal çerçeve içinde kaldığı ve makul olduğu bildirildi.

Mart ayı sonunda Kovid-19 semptomları göstermeye başlayan Cummings'in, sokağa çıkma kısıtlamaları sürerken ailesiyle Londra’yı terk ettiği ve yüzlerce kilometre ötedeki ebeveynlerinin yanında kaldığı ortaya çıkmıştı.

İngiltere'de hükümetçe getirilen kurallar kapsamında sokağa çıkma kısıtlamalarının geçen hafta sona eren ilk aşamasında belirti gösteren kişilerin en az 7 gün evden çıkmaması, genel olarak halkın da hasta olmasalar bile şehirler arası seyahat yapmaları ve hane halkı üyesi olmayan aile bireyleriyle kalmaları yasaklanmıştı.

Ünlü oyuncu, fit halini köpük banyosu pozuyla sergiledi Kızgın kadın, sevgilisini bu hale getirdi! İç çamaşırıyla tedavi yapan hemşirenin kimliği belli oldu ABD'de ordu tetikte Van'da neler oluyor? 480 vaka, 18 bin karantina! ALİ BABACAN KİMLERE MESAJ VERİYOR? İkinci dalga için tarih verildi Seferler başlıyor Açık öğretim sınavları ertelendi