İhtiyaç sahibi kadınlara her ay 1.000 TL ödeme yapılıyor! İşte Ankara dul maaşı başvurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara'da yaşayan ve maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım projeleri kapsamında, son resmi nikahlı eşini kaybeden kadınlara 1000 TL ödeme yapıyor. İşte Ankara dul maaşı başvurusu! Detaylar haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ankara'da yaşayan ve maddi yardıma ihtiyacı olan pek çok vatandaşa destek olmaya devam ediyor. Gıda, doğum, askerlik gibi sosyal yardım projeleri dışında sadece kadınlara gönelik maddi destek projeleri de bulunuyor. Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından son resmi nikahlı eşini kaybetmiş olan kadınlara her ay düzenli 1000 TL ödeme yapılıyor. 

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın WEB sayfasında yer alan "Sosyal Yardım Programlarımız" bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

ANKARA AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI DUL MAAŞI NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Ankara dul maaşı yardımı, hanede sosyal güvencesi olan birey bulunmayan, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ve son resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlara yöneliktir.

Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dul maaşından son resmi nikahlı eşini kaybetmiş  3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan kadınlar yararlanabilmektedir.

Bu kapsamda, 12 ay boyunca düzenli olarak 1000 TL ödeme yapılacaktır.

Dul maaşına e-Devlet üzerinden veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından T.C. kimlik kartınızla başvuru yapabilirsiniz.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgiler ise şu şekildedir:

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 - (312) 705 8001 (Ana Hat)

2023 Ramazan ayı ne zaman? Nef Stadı'na inovasyon ödülü verildi 69 fezleke Meclis Başkanlığı'na ulaştı! Kılıçdaroğlu da listede!
Sonraki Haber