İhtiyaç sahibi ailelere karşılıksız 1250 liraya kadar kira yardımı! İşte kira yardımı için başvuru formu

Zor durumda olan ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1250 liraya kadar kira yardımı yapılıyor. Her ay karşılıksız olarak gerçekleştirilen kira yardımı için başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. İşte, kira yardımı için başvuru şartları…

İhtiyaç sahibi dar gelirli ailelere devlet tarafından sosyal yardımlar devam ediyor. Bu kapsamda ekonomik anlamda zorluk çeken ailelere her türlü yardımlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor.

Esas ihtiyaçlardan biri olan barınma ihtiyaçlarını karşılamak kimi zaman mümkün olmuyor. Maddi yönden zorluk çeken bazı aileler sağlıksız evlerde yaşayabildiği gibi parasal sıkıntılarda çektiklerinden kiralarını bile ödemekte sorun yaşıyorlar. Bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi adına da evsiz ailelerin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmek için dar gelirli ailelere kira yardımı yapılıyor.

Sosyal yardımlar konusunda adımlarını atan devlet yetkilileri “muhtaç ailelere yardım” adı altında sorumluluklarını yerine getiriyor. Bununla birliktede de Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı bünyesinde yardım modelleri karşımıza çıkıyor. Muhtaç durumdaki aileler önceden tespit edilerek bunlara her ay kira yardımı gerçekleştiriliyor.

Karşılıksız olan bu yardımlar, Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı doğrultusunda kira yardımı hizmeti adına altında müracaat eden kişilerin sağladıkları şartlar doğrultusunda kendilerine veriliyor.

Kira Yardımı Nasıl Alınır?

• Sigortalı olmamak
• Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak
• Mal varlığına sahip olmamak
• Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak
• Düzenli bir gelire sahip olmamak

Kira Yardımı Ne Kadar?

İstanbul-İzmir- Ankara: 1150 TL
Antalya, Adana, Bursa, Konya: 1.085 TL
Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum: 995 TL
Tokat, Zonguldak, Çanakkale: 905 TL
Düzce, Şırnak, Yozgat: 810 TL
Bolu, Bingöl: 715 TL

NOT: Sosyal yardımlar ve bankaların düzenlemiş olduğu promosyonlarda tüm bilgiler internet kaynaklı olup verilen rakam ve tutarlardan SuperHaber ekibi sorumluluk kabul etmemektedir.

İşte 28 Kasım - 4 Aralık Haftası burç yorumları Uğur Güneş'li Al Sancak Dizisi Konusu Nedir, Oyuncuları Kimler? İspanya - Almanya | İlk yarı oynanıyor...
Sonraki Haber