'Hakkında açılmış bir FETÖ soruşturması var mı'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerde gündemin bir numaralı maddesi haline gelen 'Ayasofya'nın ibadete açılması' konusundaki görüşlerini Yunan gazetecilere açıklamış, söz konusu tartışmalara ilişkin olarak, ''ihtiyaç bulunduğuna inanmıyorum'' demişti. Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ise İmamoğlu için, ''Asla Türkiyeli hissedemiyor.'' ifadelerini kullanmıştı. İmamoğlu'nun bugün bir canlı yayında Karagül için söylediği sözler tartışmaları alevlendirdi.

This browser does not support the video element.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yunanistan'da yapılan Uluslararası Delphi Ekonomi Forumu'na telekonferasla katıldı.

İmamoğlu'na katıldığı panelde, Ayasofya'nın ibadete açılması konusu hakkındaki görüşleri soruldu. Gazeteci Alexis Papachelas, İmamoğlu'na “Ayasofyanın ibadete açılması ile ilgili düşünceleriniz nedir?” sorusunu yöneltti. İmamoğlu ise soruyu, ''İhtiyaç bulunduğuna inanmıyorum'' diyerek yanıtladı.

KARAGÜL'DEN İMAMOĞLU'NA 'AYASOFYA' TEPKİSİ: ASLA TÜRKİYELİ HİSSEDEMİYOR

Söz konusu açıklamaların çeşitli yayın organlarında  yer almasının ardından Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, ''Yine Atina'yı sevindirmiş. Ayasofya'nın açılması için; "Gerek yok" gibi bir şeyler zırvalamış. Asla Türkiyeli hissedemiyor.'' ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu, kendisi için “Asla Türkiyeli hissedemiyor” diyen Karagül'e, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat isimli programdan yanıt verdi. İmamoğlu, Karagül için, ''Terör örgütlerinin peşinde koşan insanlar benim millî duygularımı ölçemez'' ifadelerini kullandı.

KARAGÜL'DEN İMAMOĞLU'NA FETÖ SORUSU

Bu açıklamaları sosyal medya hesabından paylaşan Karagül, ''Tam bir FETÖ taktiği'' diyerek İmamoğlu'na çeşitli sorular yöneltti. İşte Karagül'ün paylaşımları ve sorduğu o sorular;

- ''Seninle sorunum 1989’dan beri var Ekrem. Fetullah Gülen’in o meşhur Hisar Camii konuşmasından bu yana devam ediyor. Anladın sen onu. Sen bir CHP meselesi değilsin Ekrem. “Zulüm 1453’de başladı” diyenler aday yaptı seni. Üstündeki örtüler kalkacak.

- 15 Temmuz'da milletimiz bir işgale direnirken, eşin bu mesajları yayınlarken, sen neredeydin Ekrem? Brüksel’de kimlerle görüşüyordun? NATO karargahına yakın mıydın? Neler planlıyordunuz? Sen bir "milli güvenlik" sorunusun Ekrem! Türkiye bunu görecek.

- Sana şimdilik tek bir sorum var Ekrem: İBB adaylığından önce; Hakkında açılmış bir “FETÖ soruşturması” dosyası var mıydı? Hadi bir istisna yap, bari bir kez olsun yalan söyleme. Bir kez olsun doğru konuşabilmeyi dene. Bu ilk soruydu!

- Tekrar soruyorum Ekrem : İBB adaylığından önce; Hakkında açılmış bir “FETÖ soruşturması” dosyası var mıydı? Cevap bekliyorum...

- Bir kez daha soruyorum Ekrem ; FETÖ ile ilişkin olduğuna dair hakkında soruşturma açıldı mı, açılmadı mı? Böyle bir şey oldu mu, olmadı mı? Böyle bir dosya var mı, yok mu? Sadece soruyorum. Ama yalan söylemek yok! Bakalım yalansız cümle kurabilecek misin?''
CNN Türk bu küfürbazı nasıl yayına bağladı? Mısır, Suriye'ye de asker gönderdi! Korkunç gerçek: Düştü dediği sevgilisi... Ölümüne mangal yaptılar 'KADINA ŞİDDET LAİKLİĞİN MAHSULÜDÜR!' 322 metrede nefes kesen çalışma