'Gece 4'te Cumhurbaşkanımızı uyandırdığımız oldu'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, YouTube'da katıldığı programda samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iş disiplininden övgüyle söz eden Kalın, "O hep böyle söyler: 'Önemli bir konu olduğunda, gece gündüz demeden beni arayacaksınız.' Talimattır bu. Çok acil bir konu olduğunda, gece 2'de, 3'te, 4'te Cumhurbaşkanımızı uyandırdığımız durumlar olmuştur" ifadesini kullandı.

This browser does not support the video element.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Armağan Çağlayan'ın Youtube'da sunduğu 'Gör Beni' adlı programa konuk oldu. Çağlayan'ın sorularına yanıt veren Kalın, özel hayatına ve iş hayatına dair açıklamalarda bulundu. Programın en dikkat çeken bölümlerinden biri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine verdiği talimatı aktardığı yer oldu.

"BÜTÜN BİLGİLER ORAYA AKIYOR"

Çağlayan'ın çalışma süreçlerine yönelik sorusunu yanıtlayan Kalın, "Öncelikle aranıyoruz ilgili kişiler tarafından. Bizim kendi telefonumuzdan. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'yle birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kurduğumuz bir Devlet-Bilgi Enformasyon Merkezi var. Bütün bilgiler oraya akıyor. Mesela bir doğal afet oldu, deprem oldu Allah korusun; onun bilgileri anında oraya gelir" dedi.

"MÜDAHALE GEREKİYORSA GECESİNE BAKILMAZ"

Açıklamalarına devam eden Kalın, "Aranması gereken kişiler prensibine göre, belli bir hiyerarşi içerisinde aranır. Gece kaç olursa olsun. Konu acilse, müdahale gerekiyorsa, sizin alakanızı gerektiriyorsa gecesine bakılmaz. Kalkarsınız, o konuyla ilgilenirsiniz. Eğer fiziki olarak mümkünse toplantıya gidiyoruz. Ama o anda ilgili kişiler farklı yerlerde, o anda hemen telefon üzerinden bir trafik yürütülür, toplanmak gerekiyorsa toplanılır" ifadelerini kullandı.

"ÖNEMLİ BİR KONU OLDUĞUNDA GECE GÜNDÜZ DEMEDEN BENİ ARAYACAKSINIZ

"Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da iş disiplininin iyi olduğunu vurgulayan Kalın, "O hep böyle söyler: 'Önemli bir konu olduğunda, gece gündüz demeden beni arayacaksınız.' Talimattır bu. Çok acil bir konu olduğunda, gece 2'de, 3'te, 4'te Cumhurbaşkanımızı uyandırdığımız durumlar olmuştur" dedi.

Latif Şimşek'e saldıran Cemal Enginyurt hakkında yeni gelişme! Demokrat Parti karıştı mı? İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 'mesajla' işten çıkarılan işçiler Meclis Toplantısını bastı Uludere provokasyonu… ‘HDP argümanlarıyla Türkiye’nin sırtına hançer vuramazsınız!’ Cüneyt Özdemir, Aslı Aydıntaşbaş ve Osman Kavala'yı böyle savundu Henri Barkey gerçekleri... CIA'nın karanlık ismi Aslı Aydıntaşbaş ile görüşmesini neden açıkladı? İşte İsveç ve ABD'nin PKK'lılara verdiği silahlar! Bakan Akar büyükelçilere böyle gösterdi!