Nereden çıktı bu 'Doha' haberi

İbrahim Eren olayının perde arkası...

İlk olarak NTV'nin duyurduğu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Doha Büyükelçiliğine atandığı iddiası büyük yankı uyandırdı.

İddia kısa süre sonra hem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, hem de bizzat TRT Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından yalanlandı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bazı basın yayın organlarında hakkımda çıkan haberler doğru değildir. Haber yapılmadan evvel daha dikkatli olunmasını, kaynağından teyit edilmesini beklerdim. TRT ailesi olarak çalışmalarımızı aynı gayret ve heyecanla sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

İBRAHİM EREN'İ KİMLER NEDEN HEDEF ALIYOR?

Ancak bu asılsız haberin neden ortaya atıldığı ve ciddi bir medya kuruluşu tarafından "son dakika" gelişmesi olarak servis edildiği merak konusu oldu.

SuperHaber bu konuda önemli kaynaklardan bazı ilginç bilgilere ulaştı. Bilindiği gibi İbrahim Eren ve ekibine medya tabiri ile uzun bir süredir ”operasyon çekilmek" isteniyor.

Eren'in uzunca bir süredir FETÖ ve medya içerisinde kendisine husumet duyan bir grubun hedefinde olduğu biliniyordu.

İbrahim Eren'i sık sık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın arkadaşı olduğu gerekçesiyle hedef tahtasına oturtan bu çevreler, sosyal medyada TRT Genel Müdürü'ne karşı karalama kampanyaları düzenliyordu. İşin ilginç yanı bu operasyonların içinde, Ak Parti içerisinden, medyasından kişiler ve sosyal medyada "iktidar yanlısı" görünen çevreler de vardı.

TRT'de göreve başladığı günden bu yana yaptığı büyük atılımlara karşın sürekli çirkin ve asılsız ithamlarla suçlanan Eren, TRT World'ün dünya devleriyle rekabet edecek seviyeye ulaştırılmasından, TRT dizilerinin uluslararası başarılarına kadar önemli görevler icra etti.

Özellikle Diriliş Ertuğrul, Kut-ul Amare ve Payitaht Abdülhamid gibi milli dizi projelerinin halkta büyük karşılık bulması ve izlenme payları, bu dizilere dünyada geniş bir pazar yaratılmasına da ön ayak oldu.

Bugün medyaya servis edilen söz konusu haber de, İbrahim Eren'in başarılı projelerine gölge düşürmek isteyen çevrelerin operasyonel hamlelerinin son ayağı oldu. / SuperHaber

5 kez vuruldu, kurtulmayı başardı! Savaşçı bir ruha sahip misin? Ünlülerin yaşlarını biliyor musunuz? Müge Anlı'da ortaya çıktı! Genç kızı zorla evde... Bim aktüel 15 Ekim 2019 kataloğu! Bim indirimleri 15 Ekim bugün hangi diziler var? 20 yaşında yatağa uzandı ve 8 ay uyanmadı! Milyonlarca dolarlık silahı bırakıp kaçtılar! Boeing 737 ile evlenip hangarda yaşayacak!