Hükümeti hedef alan Kılıçdaroğlu, TÜSİAD'dan istediği karşılığı alamadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ile bir görüşme yaptığını ve erken seçim için konuşması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun iktidarı hedef alan açıklamalarının ardından TÜSİAD Başkanı Kaslowski, "TÜSİAD, ekonomide yaşadığımız sorunlarla ilgili görüşlerini uzun zamandır kamu kurumları ve kamuoyu ile paylaşmaktadır, paylaşmaya devam edecektir" açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ile görüştüğünü açıkladı. Katıldığı canlı yayında, TÜSİAD Başkanı'nı aradığını ve erken seçim için konuşması gerektiğini ifade ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Herkes konuşmalı artık, herkes! Seçim istiyoruz." dedi.

TÜSİAD BAŞKANI KASLOWSKİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Kılıçdaroğlu'nun provokatif girişimine Kaslowski karşılık vermedi.

Twitter hesabından açıklama yapan TÜSİAD Başkanı, "Ekonomide yaşadığımız sorunlarla ilgili görüşlerini uzun zamandır kamu kurumları ve kamuoyu ile paylaşmaktadır, paylaşmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Kaslowski'nin açıklamasının tamamı şöyle:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, TÜSİAD bağımsız ve gönüllü bir iş dünyası örgütü olarak, telefonda da belirttiğim gibi, ekonomide yaşadığımız sorunlarla ilgili görüşlerini uzun zamandır kamu kurumları ve kamuoyu ile paylaşmaktadır, paylaşmaya devam edecektir.”

Show TV'nin yeni komedi programı ‘Güldürme Beni’nin yayın tarihi belli oldu İran basını Cüneyt Arkın'ın vefatına geniş yer verdi Emekli ve memur maaşlarının açıklanacağı saat belli oldu! Kartal'da 30 yıllık binanın çatısı çökerek balkona düştü A101 4 Temmuz 2022 aktüel ürünler HDP kongresinde terörist başı lehine slogan atan 4 kişi gözaltına alındı
Sonraki Haber