HDP'li Pervin Buldan'dan iddialı sözler: Ne kapanması, ülkeyi yöneteceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP'nin kapatılmasına yönelik davaya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Buldan, partisinin aksine iktidara gelip ülkeyi yöneteceğinin iddiasında bulundu.

Terör örgüt PKK'ya destek verdiğini gizlemeyen HDP'nin kapatılma davası devam ediyor. PKK'lı terörsitlerin cenazelerinde her daim boy gösteren, Kandil'in Meclis'teki savunuculuğu üstlenen HDP'den dün bu konu ile ilgili sürpriz bir çıkış geldi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Tekirdağ’da partisi tarafından düzenlenen mitingde dikkat çeken iddialarda bulundu.

HDP'nin kapatılmayacağını aksine ülkeyi yöneteceğini iddia eden Buldan, şu ifadeleri kullandı;

"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE CESARET VEREN TEK PARTİ"

"HDP kapatılacak bir parti midir? Hayır, HDP'yi kapatmaya sizin gücünüz yetmez. HDP Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın her yerinde kök salmış, filizlenmiş, Türkiye'nin geleceğine cesaret veren, umut dağıtan tek partidir.

"SİZ HALA HDP'Yİ KAPATMAKTAN BAHSEDİYORSUNUZ"

Evet HDP kapanmaz, HDP kapatılamaz. Ne kapanması ya sevgili arkadaşlar, biz bu ülkeyi yönetmeye geliyoruz, yönetmeye. Biz demokratik iktidarın bir parçası olmaya geliyoruz. Siz hala HDP'yi kapatmaktan bahsediyorsunuz." 

Jandarma Genel Komutanlığı, subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alacak Hepsiburada Premium Özellikleri Neler? Hepsiburada Premium Abonelik nedir, kaç Lira? Feci kazada can verdi! Yürek dağlayan detay ortaya çıktı: Meğer 7 yıl önce... Acun Ilıcalı'dan çarpıcı Nisa Bölükbaşı açıklaması: Hepsinde birinciydi Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Sonraki Haber