HDP'li Eksik'ten haddini aşan Kürdistan çıkışı: Kimsenin gücü yetmez

HDP Ağrı vekili Habib Eksik, katıldığı ilçe kongresinde skandal açıklamalara imza attı. "Kürtlerin toprağının adı Kürdistan'dır." diyen Habib Eksik, "Kimsenin de gücü yetmez değiştirmeye." ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği Siirt ziyaretinde bir esnaf, Akşener’e "Şu an sizin bulunduğunuz yer Kürdistan'dır" diyerek skandal ifadeler kullanmıştı.

İYİ Parti lideri bu duruma sessiz kalırken, HDP'liler ise provokatör esnafa arka çıkmıştı.

Konuyla ilgili HDP Iğdır Merkez kongresinde konuşan HDP Ağrı vekili Habib Eksik, skandal ifadeler kullandı.

"KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ DEĞİŞTİRMEYE"

"Kürt kültürünü, Kürt halkını tanımasanız da Kürdistan'ın ismini kabul etmeseniz de Kürtler vardır." diyen Eksik, "Kürtlerin dili vardır, Kürtlerin kültürü vardır ve var olacaktır. Kürtlerin toprağının adı Kürdistan'dır kimsenin de gücü yetmez değiştirmeye." diye konuştu.

Askerleri ‘görünmez’ hale getiren yeni kamuflaj teknolojisi! Kaynanasıyla Yıldızı Barışmayan 4 Burç Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı'na Dev Transfer! Engin Altan Düzyatan'ın Yeri Çabuk Doldu Kabusu yaşadı, çığlık atınca kurtuldu: Garip telefonlar almaya başladım Bu Coin Sizi 2022 Yılında Araba Sahibi yapabilir Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı bitti
Sonraki Haber