HDP'li Buldan'dan muhalefete çağrı var: En güçlü birlikteliği kuralım

TBMM'de 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri geçtiğimiz gün başladı. Meclis'teki bütçe görüşmelerinde söz alan HDP'li Pervin Buldan, muhalefeti 'mücadele ortaklığına' çağırdı. Buldan, "Meseleye siyaset üstü bakalım. Bu ülke halklarının enkazdan kurtulması için en güçlü birlikteliği kuralım" dedi.

2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerine başlandı. Görüşmelere katılan HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma gerçekleştirdi. 

BULDAN: MUHALEFETE MÜCADELE ORTAKLIĞI ÇAĞRISI YAPIYORUM

Pervin Buldan, muhalefeti 'mücadele ortaklığına' davet etti. Buldan, "Demokrasiden, barıştan adaletten, emekten, birlikte yaşamdan yana olan, bu düzenin zulmü altında her gün bedel ödeyen tüm yurttaşlarımıza toplumsal muhalefete, tüm demokratik muhalefete buradan mücadele ortaklığı çağrısı yapıyorum.

Gelin yeni bir dönemi hep birlikte başlatalım. Korkuları, kaygıları, siyasi kaygıları bir kenara bırakalım. Meseleye siyaset üstü bakalım. Bu ülke halklarının enkazdan kurtulması için en güçlü birlikteliği kuralım. Türkiye toplumunu yoksulluk, işsizlik, açlık, adaletsizlik sarmalıyla kuşatan bu düzenin karşısında demokrasi, adalet, barış, özgürlük ve ekmek mücadelesini yürütelim." dedi.

HDP'Lİ SANCAR: MUHALEFET PARTİLERİNE ÇAĞRIMIZI YİNELİYORUZ

Öte yandan HDP Eş Başkanı Mithat Sancar ise erken seçimle ilgili yaptığı açıklamalar sırasında muhalefete ortaklık çağrısını yineledi. Sancar, "Meclis, bu konuda inisiyatif almalıdır; erken seçim kararı, bir an önce bu Meclis'ten çıkarılmalıdır. Bütün muhalefet partilerine çağrımızı yineliyoruz: Erken seçim önergesini gecikmeden buraya hep birlikte getirelim" ifadelerini kullandı.

Gmail yeni tasarıma geçiyor: Daha düzenli daha basit Gizli Saklı Dizisinde Her Şey Güzel Gidiyor, Bir Tek Şey Hariç: Reytingler! Çankırı’da meydana gelen selde yaşanan panik kamerada Feci kazada can verdi! Yürek dağlayan detay ortaya çıktı: Meğer 7 yıl önce... Bedelli Askerlik Affı 2022 çıktı mı? Yoklama kaçağı ve bakaya kalanların bedelli başvurusu ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Sonraki Haber