HDP İzmir İl Başkanı: CHP'nin değişmesi normal, HDP'siz bir iktidar olmayacak

HDP İzmir İl Başkanı Besriye Tekgür, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ana amaçlarının AK Parti iktidarını devirmek olduğunu vurguladı. Tekgür, "Biz kilit noktayız, HDP'siz iktidar olmayacak. CHP'nin söylem dili ve fikrinin değişmesi çok normal." dedi.

HDP İzmir İl Başkanı Besriye Tekgür, katıldığı yayında, CHP ve İYİ Parti ile kurdukları ittifaka ve 2023 yılında yapılacak seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

"HDP'SİZ HİÇBİR KAZANCIN OLMAYACAĞI ÇOK NETTİR"

2019 yerel seçimlerinde ana amaçlarının AK Parti'yi düşürmek olduğunu ifade eden Tekgür, "Demokrasiyi yükselteceğiz demiştik. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, artık herkesin bir arada olması gerekiyor. HDP'siz hiçbir kazancın olmayacağı çok nettir." ifadelerini kullandı.

"CHP'NİN SÖYLEM DİLİNİN DEĞİŞMESİ NORMAL"

Kendilerinin CHP için kilit nokta olduğunu vurgulayan Tekgür, "HDP'siz bir iktidarın olmayacak. O anlamda CHP'nin söylem dili ve fikrinin değişmesi çok normaldir" dedi.

Riot, Valorant oyun içi sesli sohbetleri dinleyecek! Prof. Dr. İlber Ortaylı: Elon Musk'ın o paylaşımı gündelik bir Amerikan şakasından ibaret Ünlü oyuncu çekirdek yediği için kız arkadaşından dayak yedi! Polisi arayıp yardım istedi! İsmail Demir 'tarihi adım' diyerek duyurdu! Milli denizaltı projesi STM500 ile ilgili yeni gelişme İtalya Serie A ekibi Hellas Verona, Metin Çetin'i yeni sezon hazırlıklarına çağırdı Bakan Çavuşoğlu Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan zirvesine katılacak
Sonraki Haber