Yangınlar kontrol altında...

Hatay'da 8 noktayı ateşe veren kişi yakalandı

Hatay'ın Arsuz ilçesinde bugün 8 ayrı noktada orman yangını çıktı. Geniş bir alanı kaplayan yangınlar havadan ve karadan yapılan müdahale ile kontrol altına alındı. Yangınları başlattığı iddia edilen bir kişi ise güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Hatay'ın Arsuz ilçesi, Hacıahmetli Mahallesi'ndeki ormanlık alanın birçok noktasından duman yükseldiğini gören vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdi.

Alevler, 3 helikopter, 15 arazöz ve söndürme işçilerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alındı.

Yangının kontrol altına alınmasının ardından yaklaşık 1,5 hektar alanın zarar gördüğü alanda soğutma çalışması başlatıldı.

Öte yandan, ormanlık alanın 8 noktasını ateşe verdiği iddia edilen bir kişi jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

MSB: ANCA-20 Tatbikatı başarıyla tamamlandı Altay'da 24'ü futbolcu 34 kişide korona çıktı Lokum gibi Arnavut ciğeri nasıl yapılır? İstanbul için flaş karar! Tüm hastaneler dahil edildi Bir günde 45 bin yeni vaka tespit edildi Cezayir Devlet Başkanı karantinaya alındı Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler Rakı fiyatları 2020 ne kadar? 35'lik, 50'lik...