Hangi mevsimde ne yemeli?

Eskiden meyve ve sebzeler yalnızca belirli zamanda ve belirli iklim koşullarında yetiştirilirken, günümüzde seracılık faaliyetleri arttı. Bu sebepten dolayı hormonlu gıdaları tüketmek kaçınılmaz hale geldi ve mevsimine göre meyve-sebze tüketimi azaldı. Ancak meyve ve sebzelerin faydasını en iyi şekilde alabilmek için mevsiminde tüketmek gerekiyor. Hangi meyve ve sebze hangi mevsimde taze bulunur? İşte cevabı...

İLKBAHAR MEVSİMİNDE Sebze ve meyveleri mevsimine göre tüketmek istiyorsanız ilkbaharın başlangıcı olan mart ayı özellikle yeşil sebzeleri taze olarak tüketebileceğiniz bir ay. Mart ayında; ıspanak, brokoli, pırasa, havuç tüketebilirsiniz. Nisan ayı: Havaların ve suyun ısınmaya başladığı her yerin çiçeklendiği nisan ayında ise; enginar, kuşkonmaz, taze bakla ve erik yetişir. Mayıs ayı: Sıcakların iyiden iyiye kendini hissettirdiği bu ayda ise sarımsak, soğan, kuşkonmaz, domates, salatalık, kiraz, çilek ve muzun yetişir ve bu besinlerin mayıs ayında tüketilmesi daha sağlıklıdır.
Müge Anlı 17 Eylül canlı izle! Canlı yayında... 18 Eylül bugün hangi diziler var? Bim 17 Eylül 2019 kataloğu! İşte aktüel kataloğu Eski sevgilisini baştan çıkarmaya gidiyordu! Babası 11 yıl boyunca karanlık odaya hapsetti! Morgül Diyarbakır'a giden sanatçıları hedef aldı!