Hadımköy'de kar çilesi hala devam ediyor: İBB müdahale etmedi, devreye bakanlık girdi!

İstanbul'da etkili olan kar yağışının 3. gününde Hadımköy'de esaret devam ediyor. Saatlerce yollarda kalan vatandaşlar son çare olarak arabalarını yollara bırakıp yürümekte buldu. İBB ise günlerdir bölgeye müdahale etmedi. Bakanlık bunun üzerine devreye girdi.

This browser does not support the video element.

İstanbul'da büyük ölçüde yollar açılırken Hadımköy'de kar esareti hala devam ediyor.

Sabah saatlerinde işlerine gitmek için yola çıkanlar Hadımköy'de yol kapalı olduğundan araçlarını bırakıp yürüyerek devam ettiler.

"UZUN KUYRUK VE ARAÇLARIN BEKLEYİŞİ DEVAM EDİYOR"

CNN TÜRK muhabiri Burçak Bozkuş, "Uzun kuyruk ve araçların bekleyişi devam ediyor. Bu noktada saatlerdir bekleyen insanlar var. İnsanlar araçlarını bırakıp yürüyerek devam ettiler. Bekleyiş hala devam ediyor. Yolun ön kısmı kısmen açıldı, terk edilmiş bir minibüs vardı, o minibüs çekici tarafından çekildi. Yolun açılabilmesi için bariyer kırıldı" dedi.

"40 SAAT BEKLEYEN BİRİ VAR"

Bozkuş, "Sabah saatlerinde evlerinden işe gitmek için çıkanlar bu noktada mahsur kaldılar diyebiliriz. Araçlarını bırakıp yürüyerek devam etmek zorunda kaldılar. Burası Hadımköy bağlantı yollarından biri. Burada zor anlar yaşandı. 40 saat bekleyen biri vardı, bekleyişler hala devam ediyor" ifadelerini kullandı.

İBB 3 GÜNDÜR MÜDAHALE ETMEDİ DEVREYE BAKANLIK GİRDİ

İBB günlerdir bölgeye müdahale etmeyince bakanlık devreye girdi. Bölgedeki son gelişmeleri A Haber muhabiri Aslı Bilger Kutludağ aktardı.

İşte A Haber muhabiri Aslı Bilger Kutludağ'ın açıklamalarından satırbaşları...

Olay yerine gelen bir kepçeyle birlikte şu anda yol açılmaya başlandı. Buradaki TIR'lar tek tek çekicilerin de yardımıyla buradan kaldırılmaya başlandı. 3 gündür burada hiçbir araç kıpırdayamadı.

Vatandaşlar hala araçlarının önündeki karları temizlemeye çalışıyorlar kendi imkanlarıyla. Özellikle 3 gündür burada tuzlama araçlarının gelmediğini söylüyor mahsur kalmış olan vatandaşlar.

Bakanlık devreye girdi. Ekiplerin buraya gelmesi bekleniyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı logosunu değiştirdi! İşte yeni logo ve anlamı Korkunç olay: 15 yaşındaki genç, babasını silahla başından vurarak öldürdü! Bakan Kirişci, Osmaniye'de ağır yaralanan orman muhafaza memuru ile görüştü Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Başkanlık sistemi Türkiye’de yönetim tarihimizde yeni bir sayfa açtı 60 saniyede bugün! İşte 14 Mayıs Cumartesi gününün özeti... Gümüşhane'ye ateş düştü! Şehit Selman Güler, 2 yaşında kaybettiği babasına kavuştu