Güven İslamoğlu'ndan, "Uçaklar nerede?" diyenlere ders niteliğinde paylaşım

Marmaris yangını başlar başlamaz Şahan Gökbakar, "Uçaklar nerede?" paylaşımı ile sosyal medyada provokasyona başlamıştı. Güven İslamoğlu, yangınla mücadelede kara mücadelesinin önemine dikkat çekerek Gökbakar'a tepki göstermişti. İslamoğlu, orman yangınlarıyla mücadelede neden sadece uçak ve helikopterlerle yapılamayacağına örnek teşkil eden bir video paylaştı.

This browser does not support the video element.

Yeşil çevreci ve gazeteci Güven İslamoğlu, ünlü komedyen Şahan Gökbakar'ın Marmaris yangınına müdahale edecek uçaklara ilişkin cahilane paylaşımına tepki göstererek, esas mücadelenin karadan yapıldığına dair ders gibi yanıt vermişti.

İslamoğlu, Twitter hesabından yaptığı yeni paylaşımda, orman yangınlarının neden sadece uçak ve helikopterle söndürülemeyeceğini gösteren bir video yayınladı.

Şu anda binlerce ağacın dipten yanmaya devam ettiğini belirten Güven islamoğlu, için için yanan toprağın tazyikli suya rağmen sönmediğine dikkat çekti.

İslamoğlu, "Orman yangınları neden sadece uçak ve helikopter ile söndürülemeze güzel bir örnek. İçin için yanan toprak tazyikli suya rağmen sönmüyor. Şuan binlerce ağaç bu şekilde dipten yanıyor. Tek tek müdahale etmek gerekiyor. Canavar çok güçlü." dedi.

İmamoğlu kendini rezil etti: Erdoğan'ı öven Yuvanidis'i arayıp artistlik yaptı! PYD/YPG'den Gaziantep Karkamış'a roketli saldırı: Misliyle karşılık verildi! Ekrem İmamoğlu'nun skandallarının yer aldığı rap şarkısı sosyal medyada viral oldu AK Parti'den çarpıcı 21. yıl klibi: Biz bir oluruz işte böyle 21 oluruz Ankara'da sel sularına kapılan genç kızı vatandaş kurtardı Kuşadası depremi büyük İzmir depremini tetikler mi? Şener Üşümezsoy riskli bölgeleri uyardı!