Görüntü Avrupa'nın göbeğinden! Fransızlar ayçiçek yağı için birbirini ezdi

Ukrayna-Rusya savaşının uzaması ile birlikte gıda krizinin ilk sesleri Fransa'da duyuldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Fransızların ayçiçek yağı almak için neredeyse kavga ettiği görüldü.

Ukrayna- Rusya arasında yaşanan savaş devam ediyor. Savaşın uzaması ile birlikte dünya genelinde gıda krizi beklenirken, krizin ilk sesleri Fransa'da duyuldu. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde bir markette ay çiçek yağı almak için yoğun çaba harcayan Fransızların görüntüleri gündem oldu.

BİRBİRLERİ İLE YARIŞTILAR

Fransa, Ukrayna'da yaşanan savaşın uzaması ile birlikte bazı ürünleri temin etmekte sorun yaşıyor. Savaştan önce Ukrayna ve Rusya'dan tonlarca tarım ürünü ithal eden Fransa, bir süredir bölgeden ülkeye ürün getiremiyor. Ülkeye ürün girmemesi stok sorunlarını başlatırken, yaşanan problemlerin önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor. Öte yandan Twitter'da paylaşılan görüntülerde, Fransızların ay çiçek yağı almak için neredeyse kavga ettikleri görüldü.

MACRON GIDA KRİZİNE KARŞI UYARMIŞTI

NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi ve G7 Liderler Zirvesi'nin ardından konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna ve Rusya'nın büyük tahıl üreticileri olduğu için bu ülkelerden gelen ürünlere bağımlı olan ülkelerde gıda krizinin yaşanabileceği uyarısında bulundu. Macron daha sonra yaptığı ayrı bir açıklamada ise ülke genelinde gıda stoku yapmaya başladıklarını vurgulamıştı.

Süper Loto 9 Ağustos 2022 sonuçları... Süper Loto Bilet Sorgulama millipiyangoonline.com'da! Ankara için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı! Ukrayna'dan İrlanda'ya gitmek üzere yola çıkan mısır yüklü "Navi Star" Çanakkale Boğazı'ndan geçti Malatyalı Şehit Halil Koç, son yolculuğuna uğurlandı Cemevi başkanına saldırıda yeni gelişme! İstanbul'da tarihi camide korkutan yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi
Sonraki Haber