Gezegen Mehmet'ten Demirtaş videolu cevap: Sorumu kasıtlı olarak çarpıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YouTube kanalı için hazırlanan programda Gezegen Mehmet'in HDP ve Selahattin Demirtaş ile ilgili sorusu sosyal medyada gündem olmuştu. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamada bulunan Gezegen Mehmet, sorusunun kasıtlı olarak çarpıtıldığını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YouTube kanalı için hazırlanan 'Zor Sor' programının bu haftaki konuğu 'Gezegen' lakaplı radyo programcısı Mehmet Akbay'dı.

Gezegen Mehmet, koronavirüsten, depreme, Kanal İstanbul'dan hükümetle ilişkilerine kadar pek çok zor soruyu Ekrem İmamoğlu'na yöneltti. Tamamı YouTube'de yayınlanan programda, Gezegen Mehmet'in HDP ve Selahattin Demirtaş ile ilgili sorusuna Ekrem İmamoğlu'nun verdiği yanıt sosyal medyada gündem oldu.

"NEDEN ÇELİŞKİLİ KONUŞUYORSUNUZ?" SORUSUNU YÖNELTTİ

Ekrem İmamoğlu'nun daha önceki söylemlerinde Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunmasına karşı çıktığını hatırlatan ve çelişkili konuştuğunu belirten Gezegen Mehmet, Demirtaş'ın PKK ile işbirliği içinde olduğunu söyleyerek, İmamoğlu'na neden Demirtaş'ı desteklediğini sordu.

"HDP'Lİ VATANDAŞLARI TERÖRİST İLAN ETTİNİZ"

İmamoğlu, bu soruya "Bence siz yargısız infaz yaptınız. Şu anda on binlerce yüz binlerce HDP'li vatandaşı terörist ilan ettiniz. Bu şehrin ve bu ülkenin milyonlarca HDP'li vatandaşının hiç kimsenin terörist ilan etmesine hakkı yok. Demirtaş içeride yatıyorsa suçunu açıklasınlar sonucunu bildirsinler. Böyle bir tutuklama olmaz." şeklinde yanıt verdi.

"KASITLI OLARAK ÇARPITILDI!"

Sorusunun kasıtlı olarak çarpıtıldığını belirten Gezegen Mehmet, İmamoğlu'na Demirtaş'ın videolarının da bulunduğu bir paylaşımla cevap verdi.

Gezegen Mehmet, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın İmamoğlu’na sorduğum soru; “PKK ile kol kola olan HDP ile neden kol kolasınız?” sorusuydu. Bu sorunun hiç bir yerinde Kürt halkına terörist iması yok. Kendisi sorumu kasıtlı olarak çarpıtarak; “Sen Kürt’lere terörist diyorsun” diyerek beni hedef gösterdi.izleyin görün."

Salgınla iligli korkutan açıklama! 1. dalga daha bitmedi Esra Erol tablet kampanyası başvuru formu! Esra Erol ücretsiz tablet nasıl alınır? Lokum gibi Arnavut ciğeri nasıl yapılır? Cıtır cıtır patates cipsi nasıl yapılır? Bağcılar Belediyesi tablet başvurusu! Ücretsiz tablet nasıl alınır? Müge Anlı ücretsiz tablet başvuru formu! Müge Anlı bedava tablet nasıl alınır? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler MEB Ücretsiz tablet başvuru formu! MEB ücretsiz laptop nasıl alınır?