'Geri alınan köylere Bayraktar adı verilsin'

Türkiye'den satın aldığı Bayraktar SİHA'lar ile Ermenistan'a cepheyi dar eder Azerbaycan, işgal altında olan topraklarını bir bir geri almaya devam ediyor. SİHA'ların başarısı ülkede gündem olurken, araştırmacı gazeteci Cavanşır Hesenli, Karabağ'da işgalden kurtarılan bazı köylere "Bayraktar" ismi verilmesini önerdi.

27 Eylül'den bu yana devam eden Ermenistan- Azerbaycan savaşında, Ermenilerin işgal ettiği topraklar bir bir geri alınıyor. Azerbaycan ordusunun başarısı ise tüm dünya tarafından yakından takip ediliyor. Azerbaycan'ın savaşta kullandığı ve birçok kritik noktayı ele geçirirken başvurduğu Bayraktar SİHA'lar ise ülkenin gündemi olmuş durumda.

Azerbaycanlı araştırmacı gazeteci Cavanşır Hesenli, ''Karabağ'da alınan bazı köylere BAYRAKTAR ismi verilsin'' diyerek SİHA'ların kendi milleti için ne kadar önemli olduğunu belirtmiş oldu.

SİHA'LARIN KULLANILMAMASI İÇİN NATO'YA BAŞVURMUŞLARDI

Savaşta büyük hezimete uğrayan ve SİHA'ların korkusu yüzünden savaş meydanında artık askerlerini tutamayan Ermenistan, geçtiğimiz günlerde NATO'ya başvurup Bayraktar SİHA'ların Karabağ'da kullanılmasına izin verilmemesini istemişti.

KORKUDAN KAÇIYORLAR

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Fuzuli yönünde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarda, Ermeni silahlı güçlerinden ele geçirdikleri yerlere ve silahlara ilişkin görüntüleri paylaşmıştı. SİHA'ların göz açtırmadığı Ermenistan ordusunun çok sayıda tank, zırhlı araç, top, kamyon ve mühimmatı bırakarak kaçtığı görülmüştü.

İşte Ermenistan işgalinden kurtarılan yeni topraklar:

Fuzuli bölgesi: Dordchinar, Kürtler, Yukarı Abdurrahmanlı, Gargabazar, Aşağı Veysallı, Yukarı Aybaşanlı köyleri.

Cebrayil ilçesi: Sarafşa, Hasangaydi, Fuganli, İmambağı, Daş Veysallı, Ağtepe, Yarahmedli köyleri.

Hocavend bölgesi: Agjakend, Mülküdere, Daşbaşı, Günaşlı (Günaşlı köyünün eski adı Noraşen idi), Vang köyleri. Vang köyüne yeni Azerbaycan adını veriyorum. Bundan sonra, Vang köyü Chinarli köyü olarak adlandırılmalıdır. İsim kutsanmış!

Zangilan ilçesi: Havali, Zarnalı, Memmedbeyli, Hakari, Şerifan, Muganlı köyleri ve Zangilan şehri.

50 bin yıldır uyuyan 'zombi virüs' uyandı! Balkan Ninnisi neden yok? 1 Aralık Balkan Ninnisi 21. bölüm ne zaman? İsmail Ertekin iddialı konuştu
Sonraki Haber