Fransız vatandaşı Napolyon dönemine ait paralarla yakalandı

İstanbul Havalimanı'da yurda kaçak yollarla sokulmaya çalışılan Napolyon dönemine ait 153 altın para ile 7 lüks saat ele geçirildi. Gözaltına alınan Cezayir asıllı Fransız vatandaşına adli kontrol hükümleri uygulandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, İstanbul Havalimanında yürütülen ''Kaçakçılık suçu'' ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında, 2 Şubat gece saatlerinde gümrüklü saha çıkışında uygulama yapıldı.

Uygulamada, durumundan şüphelenilen A.B. (49) durduruldu. Yapılan aramalarda gümrük müdürlüğüne bildirim yapmadan yurda kaçak yolla sokulmaya çalışılan her biri 300-500 avro değerinde 7 farklı markadan lüks kol saatleri ile Napolyon döneminde 1851-1914 yılları arasında üretilmiş 153 Fransa altın parası bulundu.

Gözaltına alınarak adli makamlara sevk edilen şüpheliye, adli kontrol hükümleri uygulandı.

Bu arada, şüphelinin havalimanındaki şüpheli hareketleri ve polisin takibi güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

3 Haziran BİM Aktüel teknoloji ürünleri: XDrive oyuncu koltuğu ve daha fazlası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Kimin kaçtığı, kimin kaçabileceği ortada Mehmet Akif Üstündağ: FIVB Milletler Ligi’nin final etabı ilk defa Türkiye’de yapılacak Erdoğan'dan Diyarbakır annelerine mesaj: Bu mücadele tarihe altın harflerle yazıldı Akciğer kanseriyle mücadele eden Billur Kalkavan ile Buğra Bahadırlı ayrıldı mı? Dükkana girdi, börek yiyen adamın kulağını kesti, çıktı
Sonraki Haber