FOX Haber Müdürü Dink davasında hakim karşısında

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007 tarihinde İstanbul'da suikaste uğramasına ilişkin aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanıklar arasında yer alan FOX Haber Müdürü Ercan Gün'ün tahliye talebi reddedildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada 6 tutuksuz sanık ile sanık avukatları ve Dink ailesinin avukatları hazır bulundu. Duruşmaya tutuklu sanıklar Ramazan Akyürek ile Ercan Gün ise tutuklu bulundukları cezaevinden SEGBİS yoluyla katıldı. 

Sanıklardan Kürşat Yılmaz, Ergenekon davası sürerken şu anda firari olan FETÖ'cü savcı Zekeriya Öz'ün kendisini çağırdığını söyledi.

"HALEN HABER MÜDÜRÜYÜM”

Tutuklu sanık Ercan Gün de haberden dolayı 44 aydır tutuklu olduğunu söyledi. FOX televizyonunda halen müdür olarak görevli olduğunu ve maaşının yatırıldığını ifade eden Gün, tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek, Ercan Gün ve Muharrem Demirkale'nin tutukluluğunun devamına, Ali Öz'ün ise ev hapsinin kaldırılarak hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve imza şeklinde adli kontrol hükümleri uygulanmasına karar verdi.

14 kişinin tanık olarak dinlenmesine karar veren mahkeme, duruşmayı 12-13-14 Mayıs'a erteledi.

WhatsApp'tan büyük yenilik! Görüntüleri sızdı! Ünlü şarkıcının bikinisi düştü Korona böyle yakılıyor! Liseler taban puanları yüzdelik dilimleri 2020 boş kontenjanlar listesi A101 5 Ağustos 2020 aktüel ürünler Sen Çal Kapımı 5. bölüm fragmanı! Sen Çal Kapımı final mi yaptı? Patlamanın arkasında o isim mi var? Tıp fakülteleri taban puanları 2020! Tıp başarı sıralamaları kontenjanlar 2020 Sağlık Meslek Liseleri taban puanları boş kontejnlar