FETÖ elebaşının itirafçı yeğenine 3 yıl 4 ay hapis cezası

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan ve itirafçı olan FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen, 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

FETÖ/PDY'nin 'mahrem yapılanmaları' ile örgüt elebaşı arasındaki irtibatı sağladığı öne sürülen Selahaddin Gülen, MİT'in yurt dışında yaptığı operasyonla yakalanıp, 31 Mayıs'ta Türkiye'ye getirildi. Örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni ve özel kalem müdürü Cevdet Türkyolu'nun da kayınbiraderi olan Selahaddin Gülen, mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame, Gülen hakkında 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

12 YIL HAPİS CEZASI

Ankara 27'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Selahaddin Gülen ve avukatı katıldı. Sanık Gülen, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini söyleyerek, "Örgüte dair bildiklerimi anlattım. Mütalaaya diyeceğim yoktur. Önceki ifadelerimi tekrarlarım. Adaletin tecelli edeceğinin farkındayım. Beratımı ve tahliyemi istiyorum" dedi. Avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Gülen'e 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan 12 yıl hapis cezası verdi. Fakat 'etkin pişmanlık hükümleri' uygulanarak cezası, 3 yıl 4 aya indirildi. Gülen'in hükümle birlikte tutukluluk halinin devamına da karar verildi.

Riot, Valorant oyun içi sesli sohbetleri dinleyecek! Ünlü oyuncu çekirdek yediği için kız arkadaşından dayak yedi! Polisi arayıp yardım istedi! İtalya Serie A ekibi Hellas Verona, Metin Çetin'i yeni sezon hazırlıklarına çağırdı MSB: Beş terörist etkisiz hale getirildi Uzman isim Kurban Bayramı öncesi "Sakın bunu yapmayın" diyerek uyardı: Ölümcül riskleri var CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'dan açıklama
Sonraki Haber