Şamil Tayyar haklı çıktı

'FETÖ borsası' resmen tescillendi!

'FETÖ borsası' soruşturmasında 5 ayrı suçtan yargılanan ve Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından açığa alınan savcılar İsmet Bozkurt ve Lütfi Karabacak hakkında 28 yıl altı aya kadar hapis cezası istendi.

İstanbul Adliyesi 'FETÖ borsası' soruşturması, hakkında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği suçundan soruşturma dosyası bulunan Osman Sarı'nın 3 Aralık 2018’de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvuruyla başladı.

Sarı, Bayrampaşa’da bulunan işyerine gelen avukat Dilek Buğday Bayram ve eşi Abdülkadir Bayram’ın FETÖ soruşturma dosyasını kapatmak karşılığında para istediklerini belirterek şikayetçi oldu.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Emlakçının aracılık yaptığı savcı, avukat, polis ve FETÖ soruşturması şüphelileri arasında geçen trafikte yapılan para pazarlıkları teknik ve fiziki takip ile ortaya çıktı.

28 YILA KADAR HAPİS

Sanık savcılar İsmet Bozkurt ve Lütfi Karabacak'ın 'rüşvet', 'görevi kötüye kullanma', 'nüfuz ticareti', 'göreve ilişkin sırrın açıklanması' ve 'gizliliğin ihlali' suçlarından 28 yıla kadar hapsi istendi.

İddianamede sanık savcı Karabacak’ın 14 Aralık 2018’de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun dosyasının şüphelileri olan Ahmet Kıntaş ve Murat Ayyıldız ile görüştüğü, bu görüşmede ise kendi bakmadığı soruşturma dosyalarıyla ilgili sorgulamalar yaptığı belirtildi.

ŞAMİL TAYYAR HAKLI ÇIKTI

Eski milletvekili Şamil Tayyar, geçen yıl katıldığı bir televizyon kanalında söylediği, 'FETÖ borsası kuruldu, itirafçı adı altında iş adamları serbest bırakılıyor' ifadeleriyle çok konuşulmuştu.

Otomobil alan satanlar dikkat! Dünyanın en küçük antilopları İkizler aynı adamdan aynı anda hamile kalacak! Lise boş kontenjanları açıklandı mı? LGS taban puanları 2020 Haftalık burç yorumları 10 - 16 Ağustos PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları Tıp fakülteleri taban puanları 2020! Tıp başarı sıralamaları kontenjanlar Sen Çal Kapımı 5. Bölüm izle full tek parça FOX YouTube MasterChef Emel Günoğlu kimdir? Kaç yaşında? Instagram hesabı ne?