Fatih Portakal'a "FETÖ'cü" benzetmesi!

Salih Tuna: Can Dündar bunun kadar başarılı bir algı operatörü olsaydı yurt dışında değil yurt içinde devam ederdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile dün Washington'da gerçekleştirdikleri ikili görüşmenin ardından ABD'li senatörlerle de Oval Ofis'te bir araya geldi.

Erdoğan görüşmede senatörlere Türkiye'nin PKK/YPG ve DEAŞ konusunda tezlerini aktarırken, PKK/YPG'ye "Kürtler" denmesine itiraz etti ve Türkiye'nin Kürtlerle bir sorunu olmadığını vurgulayarak, TSK'nın terör örgütleri ile mücadele ettiğinin altını çizdi.

Ancak Türkiye'nin tezlerini ABD'de yüksek perdeden dile getirmesi bazı çevreleri rahatsız etti.

ABD sermayesinin Türkiye'e yayın yapan televizyon kanalı FOX TV'nin sunucusu Fatih Portakal yine tepki toplayan açıklamalar yaptı.

Portakal sosyal medya hesabından, Cumhuriyetçi senatörlerin de katıldığı Erdoğan-Trump görüşmesinden bir fotoğraf karesi paylaşarak, "Millet meclisi önünde hesap verme durumu olmayan #Erdoğan'ın, ABD'de birkac muhalif senatörle #Trump tarafından bir araya getirilmesi diplomatik bir rezalet. Böyle yapilacağina ABD senatosunda konuşsaydı. Kahrolsun bu emperyalist bağımlılık." ifadelerini kullandı.

Ancak Fatih Portakal'ın "diplomatik rezalet" olarak tanımladığı bu görüşmeden dakikalar sonra söz konusu görüşmeye katılan senatörleden Lindsey Graham 1915 olaylarına ilişkin Ermeni tezleri hakkındaki tasarının Senato tarafından tanınmasını engelledi.

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Graham, Ermeni karar tasarısının oylanmasını bloke etti.

PORTAKAL'A TEPKİ

Fatih Portakal sosyal medya paylaşımından dakikalar sonra haksız duruma düşerken, şimşekleri de bir kez daha üzerine çekti.

Daha önce, FOX TV yayınlarında PKK'lı teröristlere başsağlığı dileyen ve hatta PKK'ya teşekkür eden Portakal'a en sert tepki ise Sabah Gazetesi yazarı Salih Tuna'dan geldi.

Tuna, Portakal'ın söz konusu paylaşımı için şu değerlendirmeyi yaptı;

"PKK'ya teşekkür etmeliyiz" diyen şu öndeki tam bir algı operatörüdür.

Bu elemanın YENİ SAMANYOLU TV'deki her haberi algı, her haber bülteni "manipülasyon pornosudur."

Can Dündar bunun kadar başarılı bir algı operatörü olsaydı yurt dışında değil yurt içinde devam ederdi."

Bikinisi yüzünden tutuklandı! İkizler aynı adamdan aynı anda hamile kalacak! Mumyalanan yamyam seri katilin cesedi yakıldı Sen Çal Kapımı 5. Bölüm izle full tek parça FOX YouTube Perseid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta? Türkiye'den izlenebilir mi? Barcelona Bayern Münih özet izle 2-8 BİM 14 Ağustos 2020 aktüel ürünler Kebriye Koç kimdir? Müge Anlı'dan neden ayrıldı? MasterChef Emel Günoğlu kimdir? Kaç yaşında? Instagram hesabı ne?