Faizsiz ev sisteminde yeni dönem

Faizsiz ev sistemine yönelik yeni bir düzenleme için harekete geçildi. Bu düzenleme ile şirketlere en az 100 milyon TL sermaye şartı gelecek. Şirketler Finansal Kurumlar Birliği'ne katılacak. Toplanan paralar ise amacı dışında kullanılmayacak.

Faizsiz ev sisteminde yeni bir dönem başlıyor. Yasalaşma kararının alındığı düzenleme ile şirketlere en az 100 milyon TL sermaye şartı gelecek.

Şirketler Finansal Kurumlar Birliği'ne katılacak. Toplanan paralar amacı dışında kullanılmayacak. Bu kurumlar 'Tasarruf Finansman Şirketleri' olarak adlandırılacak.

FAİZSİZ EV SİSTEMİ NEDİR?

Ev alma ve ev satma işlemlerinin yükselen trendi 'faizsiz katılım' sistemine devlet güvencesi geliyor. Faizsiz ev alım sistemi katılım yöntemi ile yaklaşık 250 bin vatandaşın tercih ettiği ve bankalara ya da faize parasını kaptırmadan bir evi kendi değerinde ve ayırdığı bütçenin tamamı eve gidecek şekilde işleyen bir sistem.

Riot, Valorant oyun içi sesli sohbetleri dinleyecek! Prof. Dr. İlber Ortaylı: Elon Musk'ın o paylaşımı gündelik bir Amerikan şakasından ibaret Ünlü oyuncu çekirdek yediği için kız arkadaşından dayak yedi! Polisi arayıp yardım istedi! İsmail Demir 'tarihi adım' diyerek duyurdu! Milli denizaltı projesi STM500 ile ilgili yeni gelişme İtalya Serie A ekibi Hellas Verona, Metin Çetin'i yeni sezon hazırlıklarına çağırdı Bakan Çavuşoğlu Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan zirvesine katılacak
Sonraki Haber