Evde paketleme işi 2021! İŞKUR evde paketleme işine başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR ev hanımlarına evde paketleme işi başvuru formu 2021! Ev hanımlarına ve korona salgınından dolayı evden çalışmak zorunda olan kadınlara iş imkanı veren İŞKUR’un evde paketleme işine talepler artmaya başladı. Peki, 2021 İŞKUR evde paketleme işi başvuru nasıl yapılır?

Ev hanımlarına maddi destek sağlamak ve bunun yanında hem ev ekonomisi hem de ülke ekonomisi adına İŞKUR’un evde paketleme işine ev hanımları büyük bir ilgi gösteriyor. Sadece ev hanımlarına değil aynı zamanda salgından dolayı evden çalışmak durumunda kalan kadınlara da maddi destek sağlamayı amaçlayan İŞKUR’un evde paketleme işi başvuru formu nasıl doldurulur kısmı merakla araştırılıyor.

Ev hanımlarına destek olmak amacıyla İŞKUR evde paketleme işinde; nikah şekeri, sabun, tel toka, kulak çubuğu paketleme ve poşet katlama gibi işler bulunmakta. Bu projede yer alan kadınların ev ekonomisinin yanı sıra ülke ekonomisine olumlu katkı yapmaları beklenmekte.

İŞKUR'un desteği ile yapılan evde paketleme işi için başvurular zaman zaman İŞKUR’a bağlı olan kurumlar tarafından başlatılmaktadır. Ev hanımlarının çalışma hayatına katılabilmesi için İŞKUR’a bağlı olan firmaların evde paketleme işi ilanlarını zaman zaman kontrol etmeleri gerekmektedir.

İŞKUR EVDE PAKETLEME İŞİ BAŞVURU

İŞKUR evde paketleme işi için başvurular bu kuruma bağlı olan firmalar tarafından aralıklarla verilmektedir. Evde paketleme işinde çalışmak isteyen kadınlar, ikamet adreslerine en yakın İŞKUR şubesine giderek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıttan hemen önce ise İŞKUR evde iş paketleme başvuru formunu doldurmaları zorunludur.

İŞKUR evde paketleme işi başvuru formu doldurulduktan sonra da ev hanımlarının eğitim sertifika belgeleri meslek danışmanları tarafından kayıt edilecektir. Kayıt sonrasında da İŞKUR evde paketleme işine başvuruda bulunan ev hanımlarından cep telefonu numarası ile birlikte iletişim bilgileri istenerek bu belgeler sisteme kayıt edilecektir.

Sisteme kayıtları yapılan ev hanımları uygun evde paketleme işi geldiği zaman cep telefonlarına İŞKUR tarafından SMS mesajı gönderilecektir. Gelen SMS ile birlikte işi kabul eden ev hanımları, para kazanmaya başlayacaklardır.

İŞKUR evde paketleme işi projesi kapsamında ev hanımlarına genellikle; cetvel seti hazırlama, sabun, tel toka, takı tasarım, tırnak kutulama, gömlek yakası dikme, peçete halkası gibi işler yaptırılır. El çabukluğu gerektiren bu işlerde günlük ortalama 4 saat çalışılarak ev hanımları ayda en az 1300 TL üzerine para kazanabilir.

İŞKUR EVDE PAKETLEME İŞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni Omicron varyantının semptomları neler? Omicron varyantının ilk semptomları ortaya çıktı Ankara'da Alparslan Türkeş'i anma etkinliğine saldırı Son dakika haberleri! Antalya'da trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti 29 Kasım-5 Aralık 2021 haftası burç yorumları! Haftalık aşk burcunuz ne diyor Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili yayın yasağına uymayanlara soruşturma başlatıldı Meteoroloji, 52 ilimizi sarı ve turuncu kodla uyardı!
Sonraki Haber