Etyen Mahçupyan Erdoğan'a şantaj yapmaya kalktı!

Yıllardır Türkiye'ye ahlak ve demokrasi dersi vermeye kalkan Etyen Mahçupyan gerçek yüzünü gösterdi. Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu ve ölü doğan Gelecek Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Etyen Mahçupyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ahlaksızca bir şantaj yapmaya cüret etti.

AK Parti'den ayrılan Ahmet Davutoğlu'un kurduğu Gelecek Partisi ile siyasete atılan eski gazeteci Etyen Mahçupyan T24'ten Şirin Payzın'a konuştu.

Yıllardır Türk medyasında işgal ettiği köşelerden siyasetçilere "ahlakçılık" dersleri ve öğütleri veren Mahçupyan, siyasete atılır atılmaz FETÖ'vari şantaj ve tehdit politikaları izleyeceğini de gözler önüne serdi.

Mahçupyan, açıklamalarında lideri Davutoğlu'nu anımsatan kibirli bir üslupla, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hırslarının eşiği geçtiğini ve geri dönüş olmadığını' savundu.

Kendi partisini "demokrat", AK Parti'yi ise "yozlaşmış" olarak tanımlayarak ahlak dersleri vermeye devam eden Mahçupyan, Şirin Payzın'ın "Ahmet Davutoğlu kendi başbakanlık dönemi de dahil olmak üzere şeffaf olarak ne olup bittiğini açıklayacak mı?" sorusu üzerine gerçek yüzğünü gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçmişte FETÖ'cü teröristlerin yaptığı gibi şantaj yapmaya cüret eden Mahçupyan şu tehdidi savurdu;

"Ahmet Davutoğlu kendi bildiklerini ve yaşadıklarını anlatırsa bir gün bütün bu yakın tarih yeniden başka türlü yazılacak. Biliyorum çünkü bazı bölümleri dinledim, ancak anlatmak bana düşmez. Biraz o ortamın da olması gerekiyor, kendisine açık olarak da sormak mümkün.

Bu olay, tek kişinin konuşması üzerinden olmayacaktır. Aynı anda yavaş yavaş tomurcuklanan bir başka ortamın içinde olduğumuzun hissedilmesi lazım. İnsanlar geçmişe bir çizgi çektiğimizi hissettikleri zaman daha fazla konuşacaklardır.""

Jandarma Genel Komutanlığı'na subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alınacak Hepsiburada Premium Özellikleri Neler? Hepsiburada Premium Abonelik nedir, kaç Lira? Feci kazada can verdi! Yürek dağlayan detay ortaya çıktı: Meğer 7 yıl önce... Acun Ilıcalı'dan çarpıcı Nisa Bölükbaşı açıklaması: Hepsinde birinciydi Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Sonraki Haber