Erol Demiröz kimdir? Hastalığı ne?

Erol Demiröz kimdir? Yeşilçam oyuncuları arasında yer alan Erol Demiröz geçirdiği rahatsızlık nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Mahsun Kırmızıgül'ün bir çok filminde karşımıza çıkan usta oyuncu için sosyal medyada duyurular yapılıyor. Erol Demiröz'ün hayatı araştırılmaya başladı. İşte Erol Demiröz kimdir? Hastalığı ne? Merak edilen detaylar haberimizde...

Erol Demiröz kimdir? Mahsun Kırmızıgül'ün bir çok filminde karşımıza çıkan usta oyuncu için sosyal medyada duyurular yapılıyor. Erol Demiröz'ün hayatı araştırılmaya başladı.Yeşilçam oyuncuları arasında yer alan Erol Demiröz geçirdiği rahatsızlık nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. İşte Erol Demiröz kimdir? Hastalığı ne? Merak edilen detaylar haberimizde...

Tiyatro ve sinema oyuncusu olan Erol Demiröz 1940 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1952 yılında İlkokul , 1958 yılında ortaokul ve liseyi Ziya Gökalp okullarında okuyarak bitirdi. Yükseköğrenimini Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi)’inde tamamladı. Askerliğini kısa süreli olarak İzmir Gazi Emir’de yaptı.

Demiröz, 1961 senesinde Halkevleri Genel Merkezi’nde tiyatro çalışmalarına başladı. 1968 de Ankara Sanat Tiyatrosu (AST)’nda oyuncu ve yönetmen kadrosunda yer alarak yüzlerce oyunda rol aldı, onlarca oyunu sahneye koydu. Ayrıca, Yılmaz Güney’in “Sürü” filmi başta olmak üzere on beş kadar sinema filmde rol aldı. Türkiye’de ilk televizyon çocuk dizisi olan “Harun” başta olmak üzere, birçok senaryoya da imza attı. “Babalar ve Oğullar” adlı televizyon dizisinde rol aldı. Mahsun Kırmızıgül’ün senaryolarını yazıp yönettiği ”Beyaz Melek” ile ”Güneşi Gördüm” adlı filmlerde de önemli roller üstlendi.

Sanat yaşamını İstanbul’da sürdüren Erol Demiröz, 1977 yılında, “Ulvi Uraz En İyi Yönetmen Ödülü”nü almıştır.

Bu fotoğraflar memuriyetini bitirmişti! Doğuştan 31 parmaklı olan kadın 'cadı' ilan edildi Ronaldo'nun sevgilisinden olay dans Hollywood şokta! Eski sevgilisi öldürdü... Yasak Elma 69. bölüm izle! Yıldız ile Nadir... Sefirin Kızı 9. bölüm izle! Sancar iz sürüyor! CHP'li Erdem Gül hakkında yasak aşk iddiası Elazığ'da korkutan deprem Van'da art, arda korkutan depremler!