Yanlışlıkla işlenen cinayete müebbet

İstanbul'da yer alan Şişli Etfal Hastanesi’nin acil servisinde ambulanstan indirilirken 17 yaşındaki lise öğrencisi Emre Tyler Mays’ı husumetlisine benzettiği gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren Akın K. hakkında “kasten öldürme” suçundan açılan davada müebbet hapsi istendi.

İddiaya göre, bir kavga sonucu darp edilen lise öğrencisi Emre Tyler Mays, 7 Ocak 2020'da ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Emre Tyler Mays, sedyeyle indirildiği sırada şüpheli Akın Kutlu tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

HUSUMETLİSİNE BENZETTİ

Gözaltına alınan şüpheli Akın Kutlu polise verdiği ifadesinde, yaralı olan yakınlarını görmek üzere Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldiği, şüphelinin bu sırada ambulansla acile getirilen Emre Tyler Mays'in yakınlarını yaralayan husumetli olduğu kişilerden birine benzettiği için olayı gerçekleştirdiğini söylemişti.

Şüpheli Akın Kutlu emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 8 Ocak'ta çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ünlü isme ahlaksız teklif! Bu nasıl tedavi! Hastalar ve cesetler yan yana! Kocasını üvey oğlu ile aldattı! İlişkisini savundu 3 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Irak deneyimli tümen tetikte! İstanbul'un tehlikeli üçgeni Nazım Hikmet'in oğlu kimdir, öldü mü? Akdeniz'de 5.1 büyüklüğünde deprem Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiriler