Emeklilere promosyon uyarısı: Uyanık olun!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emeklilere ödenen promosyon rakamlarının şartsız olarak belirlenmesini istiyor. Emeklileri kulağa cazip gelen ancak ağır şartlar içeren taleplere karşı uyaran TÜED Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Kazım Ergün, "Taleplere karşı uyanık olsunlar." dedi.

TÜED Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Kazım Ergün başkanlığında, "emeklilere banka promosyonu" gündemiyle dün Ankara'da toplandı. Geçen hafta SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle belirlenen yeni banka promosyon rakamlarının etraflıca görüşüldüğü toplantının sonuç bildirisinde, yeni dönem için belirlenen banka promosyonu rakamlarının beklentilerin altında olduğu belirtildi.

Bildirgede, şu ifadelere yer verildi:

"Kademeli olarak 500-625-750 lira olarak belirlenen yeni promosyon rakamlarını olumlu bulmakla birlikte yeterli görmüyoruz. Gerçekçi bir promosyon rakamının belirlenmesi için derneğimizin de temsil edildiği bir komisyon kurulmalı ve ilgili tüm taraflar masada olmalıdır. Hükümetimiz bu konuda önderlik yapmalı ve çalışanlara yapılan ödemeler de esas alınarak emeklilerimize hak ettikleri promosyon ödenmelidir. Ziraat Bankası da dahil bütün bankalar tekliflerini sunmalı ve beklentileri karşılayacak bir promosyon kararı alınmalıdır."

  AĞIR ŞARTLARI OLAN TALEPLERE KARŞI UYANIK OLUNMALI

TÜED Genel Başkan Kazım Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emeklilerin banka promosyonu hakkına sahip olmasının, yürüttükleri mücadelenin sonucu olduğunu söyledi.

Birçok özel bankanın, daha önce de dile getirdikleri çağrıya kulak verip cazip promosyon tekliflerinde bulunduğuna dikkati çeken Ergün, "Emeklilerimiz kulağa hoş gelen ama ağır şartlar içeren taleplere karşı uyanık olsunlar. Verilecek promosyon miktarı kadar hak etme şartlarını da dikkatlice incelesinler. Bazı özel bankaların promosyon teklifleri yüksek ama hem çok ağır şartlar içeriyor hem de çok karmaşık. Bankaların emeklilerimize şartsız, anlaşılır ve yüksek tekliflerde bulunmasını istiyoruz." şeklinde konuştu

Gmail yeni tasarıma geçiyor: Daha düzenli daha basit Kripto paralar toparlanamıyor: Bitcoin ve Ethereum resmen çakıldı! BİM'de Sole Ayçiçek Yağları ile Şafak Toz Şekerde çılgın Cuma indirimi! BİM 1 Temmuz fiyat listesi Dövülerek 3’üncü kat penceresinden atılan kuaför Gökhan öldü Böyle brownie yemediniz! Evde beyaz çikolatalı brownie tarifi! Bu lezzet aklınızı başınızdan alacak! Alacak verecek meselesi kanlı bitti! Önce dövdüler sonra 3'üncü kattan attılar
Sonraki Haber