Emekli amiraller için bir çağrı da Muharrem İnce'den...

Yeni parti kurma çalışmaları devam eden Muharrem İnce, darbe imalı bildiri yayınlayan 104 emekli amirale destek verdi. Bildiride yapıldığı iddia edilen değişilikleri 'komplo' olarak tanımlayan İnce, gözaltındaki 10 amiralin de serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Türkiye son bir haftadır, Deniz Kuvvetleri'nden emekli 104 eski amiralin darbe imaları barındıran skandal bildirisini konuşuyor. Darbe çağrışımlı bildiriye başta hükümet yetkililerinden olmak üzere vatandaşlardan çok sert tepkiler gelirken muhalefet cephesinden amirallere destek geldi.

O desteklerden biri de CHP'den istifa ederek Memleket Hareketi'ni partileştirme çalışmalarına devam eden Muharrem İnce'den...

İnce, emekli amirallerin gözaltında tutulmasına tepki göstererek Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

"DERHAL SERBEST BIRAKIN

"Amirallerin derhal serbest bırakılmasını isteyen İnce, "Emekli amirallerin bildirisinden darbe ve mağduriyet çıkarma arayışına girenler; bildirinin başlığını, tarihini ve saatini değiştirip yayınlayanlar hakkında işlem yapmalıdır. Kumpas ortaya çıkmıştır. Günlerdir gözaltında tutulan amiraller derhal serbest bırakılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Askerleri ‘görünmez’ hale getiren yeni kamuflaj teknolojisi! Survivor Evrim Keklik MasterChef'e Geliyor! Şef Mehmet Yalçınkaya Bu Habere Çıldıracak! Bankalara, kredi vermek için istenen belgeler konusunda uyarıda bulundu Sokak ortasındaki rezalette yeni gelişme! Oyuncunun talebi mahkeme tarafından reddedildi Survivor 2022'de Dörtlü Final İfşa Oldu! Survivor All Star'da Sürpriz Final BAYKAR duyurdu! Bayraktar SİHA kampanyası başarıyla tamamlandı
Sonraki Haber