Unvanını çok çabuk kaptırdı

Elon Musk artık dünyanın en zengini değil!

Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk, geçen hafta 'dünyanın en zengin insanı' unvanını Amazon'un CEO'su Jeff Bezos'un elinden almıştı. Ancak Musk'ın liderliği uzun sürmedi. Bir günde 14 milyar dolar kaybeden Musk, Forbes Zenginler Listesi'nde ikinci sıraya geriledi.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi olan Elon Musk Forbes dergisinin en zengin insanlar listesinde geçen hafta zirveye çıktı.

MUSK'IN SERVETİ BİR GÜNDE 14 MİLYAR DOLAR AZALDI

Ancak, Tesla'nın hisseleri yaklaşık yüzde 8 değer kaybetti. Durum böyle olunca Elon Musk’ın serveti de 1 günde yaklaşık 14 milyar dolar azaldı.

LİDERLİĞİ ÇOK UZUN SÜRMEDİ

Serveti 176,2 milyar dolara gerileyen Elon Musk'ın liderliği de pek uzun sürmemiş oldu. Musk Forbes’ın gerçek zamanlı milyarderler listesinde ikinci sıraya yerleşti.

AMAZON'UN DA HİSSELERİ DÜŞTÜ

Hafta başında Jeff Bezos'un sahibi olduğu Amazon’un hisseleri de yüzde 2’den fazla değer kaybetti ve Bezos’un serveti de 3,6 milyar dolar azaldı.


(Amason CEO'su Jeff Bezos)

BEZOS'UN GERİSİNDE KALDI

Bu durumda bile Musk bugün itibarıyla, 182,1 milyar dolar serveti olan Bezos’un 6 milyar dolar gerisinde kaldı.

TESLA HİSSELERİNİN DEĞERİ 2020’DE YÜZDE 720 ARTTI

BBC Türkçe’de yer alan habere göre: 2020 yılının mart ayından bu yana Tesla hisseleri hızla değer kazandı. Bu tarihten beri Elon Musk’ın serveti 150 milyar dolar arttı.

Elon Musk'ın serveti mart 2020’de 24,6 milyar dolardı.

SADEC 500 BİN ARAÇ ÜRETİLDİ

2020’de Tesla hisselerinin değerindeki artış yüzde 720’yi aştı. 2021’in ilk haftasındaki artış ise yüzde 12.

Şu anda dünyanın en değerli otomotiv şirketi olan Tesla 2020’da sadece 500 bin araç üretti.

Elon Musk, Temmuz ayında dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak, Waren Buffet'ı geçmişti. Kasım ayında Musk, Bill Gates'i geçerek en zengin ikinci kişi oldu.

Musk, son 12 ayda Bill Gates'in toplam 132 milyar dolarlık net değerinden daha fazla servet kazandı.

Netflix’te yayınlanacak olan Türk filmi “Mücadele Çıkmazı”nın adı değişti Mısırlı Mostafa Mohamed’in mest eden performansı! Sosyal medya yıkılıyor… Son dakika gündem: Gaziantep'te otomobilin çarptığı kişi öldü CD Projekt Red hacklendi! Cyberpunk 2077 büyük güncelleme ertelendi NATO'dan Türk askerine övgü dolu sözler İtalya'da Kovid-19 salgınında son 24 saatte 18 bin 916 yeni vaka görüldü
Sonraki Haber