Dünyanın gözü bugün İstanbul'da! Ukrayna ile Rusya heyetleri bir araya geliyor

Rusya ile Ukrayna arasındaki ateşkes müzakereleri İstanbul'a taşınıyor. İki ülke heyetleri görüşmelere bugün başlayacak. Müzakereler yarın da devam edecek.

Rusya'nın Ukrayna'ya 24 Şubat'ta başlattığı savaşın ardından taraflar, müzakereler için bugün 10.30'da Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşmesi planlanan toplantı öncesi Rusya ve Ukrayna heyetleriyle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacak.

Alınan bilgiye göre, basına kapalı olması öngörülen toplantının saat 10.30'da başlaması planlanıyor. Müzakereler iki gün sürecek.

ERDOĞAN PUTİN İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptıkları telefon görüşmesinde, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısının İstanbul'da yapılması konusunda mutabık kalmıştı.

Rus heyeti taşıyan özel uçak saat dün 16.00'da Atatürk Havalimanı'na indi. Rus heyet, ardından konaklayacağı otele geçti.

Ukrayna heyetini taşıyan özel uçak ise saat 22.00'de Atatürk Havalimanı'na indi.

Süper Loto 9 Ağustos 2022 sonuçları... Süper Loto Bilet Sorgulama millipiyangoonline.com'da! Yarın hava nasıl olacak? 10 Ağustos 2022 hava durumu Ankara için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı! Ukrayna'dan İrlanda'ya gitmek üzere yola çıkan mısır yüklü "Navi Star" Çanakkale Boğazı'ndan geçti Malatyalı Şehit Halil Koç, son yolculuğuna uğurlandı İstanbul'da tarihi camide korkutan yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi
Sonraki Haber