Dünyaca ünlü yatlar Ege kıyılarına demirledi

Havaların ısınması ile birlikte, dünyaca ünlü yatların Türkiye ziyaretleri başladı. Her yıl birçok lüks yata ev sahipliği yapan Ege kıyılarını bu sezon ilk ziyaret edenler Titan, Melek ve Miss adlı tekneler oldu.

Titan adlı 78 metrelik mega yat Bodrum ve Yalıkavak’ı ziyaret ederken, Melek isimli 55 metrelik iki direkli yelken, Kiss adlı 47 metrelik yat, 53 metrelik My S adlı hızlı süper yat Göcek kıyılarına demir attı. Yazın ve sıcağın gelmesiyle Ege kıyıları hem yurt içi ve hem de yurtdışından birçok ultra lüks yatlara ev sahipliği yapıyor.

ZENGİNLER TATİLİNİ SU ÜSTÜNDE DEĞERLENDİRECEK

Su Üstünde Blog yetkilisi Eren Budaklı; “Pandemi sonrası ve normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber Ege kıyılarında yatların demir atması başladı. Ekonomiye katma değeri yüksek olduğu için bölgeye gelen yatlar yöre halkına da gerek istihdam gerekse ekonomik anlamda katkı sağlıyor. Bu yaz Türkiye’nin özellikle Ege kıyılarının dünyaca ünlü pek çok yatı ev sahipliği yapması bekleniyor. Korona virüs nedeniyle pek çok zengin de tatilini su üstünde değerlendirecek gibi görünüyor” dedi.

Windows 98 yüklü 19 yıllık Mars Express uzay aracı güncelleme aldı Düğünlerinde kılıçla pasta kesen Hakan Sabancı ve Nazlı Kayı, sosyal medyada gündem oldu! Tüp patlaması sonrası alevler metrelerce yükseldi: O anlar kamerada Adana'da sahte içki operasyonunda 7 şüpheli yakalandı Fenerbahçe yönetiminden, başka bir takıma gitmeye sıcak bakmayan Luiz Gustavo'ya yeni formül Mersin'de 'yan bakma' katliamı! 2 delikanlı öldü
Sonraki Haber