DSÖ: Ukrayna'da sağlık merkezlerine yapılan saldırılar 72'ye yükseldi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Rusya'nın saldırılarının sürdüğü Ukrayna'da sağlık hizmeti veren merkezlere yönelik saldırıların 72'ye yükseldiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütünün Sağlık Hizmetlerine Yönelik Saldırıları Takip Sistemi'nde, Ukrayna'da savaşın başladığı 24 Şubat'tan bu yana sağlık merkezlerine yönelik saldırı bilgileri güncellendi.

SAĞLIK MERKEZLERİNE 72 SALDIRI YAPILDI: 71 ÖLÜ, 37 YARALI

Verilere göre Ukrayna'da sağlık merkezlerine 72 saldırı yapılırken bu saldırılarda 71 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi yaralandı.

Saldırıların 56'sının ağır silah ve 12'sinin bireysel silahlarla gerçekleştiği, diğer saldırıların da alıkoyma ve sabotaj türünde yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

Şimdiye kadarki saldırılarda 58 sağlık binasının yanı sıra 11 sağlık aracı, 8 tıbbi malzeme sevkiyatı ve 1 malzeme deposunun etkilendiği belirtildi.

Tahıl koridorundan sonra sırada enerji var: Türkiye enerji koridoruna dönüşebilir! Halk TV'den Erdoğan'ın cemevi ziyareti hakkında provokatif haber! FBI, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Florida'daki evine baskın düzenledi Fabrikada şok ölüm! Hareketsiz şekilde yerde görenler ihbar etti Toprak altında kalan anne köpek ve 5 yavrusu böyle kurtarıldı Milli Savunma Bakanlığı acı haberi duyurdu
Sonraki Haber