Doğu Perinçek-İsmail Saymaz tartışması geceye damga vurdu

CNN Türk ekranlarındaki 'Türkiye'nin Gündemi' programına İsmail Saymaz ile Doğu Perinçek'in tartışması damga vurdu. Saymaz'ı provokatörlükle suçlayan Vatan Partisi lideri; Saymaz gibi isimlerin ekranlara çıkarılmaması gerektiğini ve bir daha onunla aynı ortamda bulunmayacağını belirtti.

CNN Türk'te yayınlanan Türkiye'nin Gündemi programında, gazeteci İsmail Saymaz'ın Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e 1991 yılında Halkın Emek Partisi'ne gönderdiği koalisyon teklifindeki Kürtlerle ilgili maddeyi hatırlatması üzerine ikili arasında tartışma çıktı.

AYRILIKÇI DEĞİL BÜTÜNLEŞTİRİCİ

Saymaz'ın gündeme getirdiği Kürtlerle ilgili maddenin ayrılıkçı olmadığı aksine bütünleştirici bir teklif olduğunu söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bazı konularda geçmişte hata yaptığını ancak bu hatadan döndüklerini söyledi.

'SAYMAZ GİBİ PROVAKÖTÜRLER TELEVİZYONA ÇIKARILMAMALI'

AK Parti'nin geçmişte bugün de CHP'nin aynı hatayı tekrarladığını söyleyen Perinçek, Saymaz'ı provokatörlükle suçladı.

Saymaz gibi isimlerin televizyonlara çıkarılmaması gerektiğini ve bir daha Saymaz ile aynı ortamda olmayacağını söylemesi üzerine müdahale moderatör Ercan Gürses'ten geldi.

Gürses, Perinçek'e bu şekilde ithamlarda bulunmaması gerektiğini söyledi.

DOĞU PERİNÇEK: BUNDAN SONRA BÖYLE

Gürses'in bu sözleri Perinçek'i bir kez daha çileden çıkardı. "Bundan sonra böyle" diyerek Gürses'e sert sözlerle yüklenen Perinçek, Ermeni sorununu bitiren isim olduğunu, bugüne kadar böyle mücadele eden herhangi bir siyasi oluşumun bulunmadığını ileri sürdü.

Perinçek konuşmasının devamında "Siz kimi lekelemeye çalışıyorsunuz?" diyerek Saymaz'dan gelecek özrü de kabul etmeyeceğini söyledi.

Resmi Gazete'de bugün! 15 Ağustos 2022 tarihli sayı Karadeniz Fırtınası resmen açıkladı! Marc Bartra Tranzonspor'lu oldu Valerien Ismael konuştu: Kırmızı kart, penaltı, kendi kalemize gol, intihar ettik diyebilirim Alanyaspor - Beşiktaş maçında son dakika penaltısı! Turuncu-Yeşilliler 3-0 dan döndü Bugün TV'de neler var 15 Ağustos Pazartesi? Kanal D, Star TV, ATV, Fox TV, TV8, Show TV yayın akışı! Kötü koku mahalleyi ayağa kaldırdı! Sebebi bakın ne çıktı
Sonraki Haber