Doğu Akdeniz'de kirli ittifak

Doğu Akdeniz'deki Türk - Yunan gerilimini artıracak yeni açıklama Fransa'dan geldi. Fransa yönetiminden yapılan son açıklamada 26-28 Ağustos tarihleri arasında Doğu Akdeniz'de Fransa, İtalya, Yunanistan ve Güney Kıbrıs ordularının ortak tatbikat yapacağı belirtildi.

Türkiye'ye karşı tehditkar adımlar atarak Doğu Akdeniz'deki gerilimi artıran Yunanistan'ın da içinde bulunduğu bloktan bölgedeki tansiyonu yükseltecek yeni bir açıklama geldi.

ORTAK TATBİKAT

Fransa Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, Fransa, İtalya, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin 26-28 Ağustos tarihleri arasında Doğu Akdeniz ortak tatbikat yapacağı belirtildi.

Açıklamada Fransa ordusunun tatbikat 3 savaş uçağı ve helikopter yüklü bir fırkateynle katılacağı ifade edildi.

Yeni Omicron varyantının semptomları neler? Omicron varyantının ilk semptomları ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü SANATÇI SERKAN KAYA'NIN BABASI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI 29 Kasım-5 Aralık 2021 haftası burç yorumları! Haftalık aşk burcunuz ne diyor Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili yayın yasağına uymayanlara soruşturma başlatıldı Meteoroloji, 52 ilimizi sarı ve turuncu kodla uyardı!
Sonraki Haber