'Devlet okuttu avukat yaptı, HDP kalemi kırdı silah verdi'

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti 814’üncü gününe girdi. Tüm kararlılığıyla devam eden nöbette, evladını bekleyen baba Yusuf Erdinç HDP'ye isyan etti. Evladını devlet desteğiyle okutup avukat yaptığını söyleyen Erdinç, HDP’nin kalemi elinden alarak silahı verdiğini söyledi.

Çocuklarının HDP aracılığıyla terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 814’üncü gününde de tüm kararlılığıyla sürüyor.

"EVLADIMI DEVLET DESTEĞİYLE OKUTTUM"

Van Gürpınar’dan gelen Yusuf Erdinç, İstanbul’da 2015 yılında hukuk fakültesi bölümü öğrencisiyken iddiaya göre kandırılarak dağa götürülen oğlu Mikail Erdinç için evlat nöbetinde eyleme devam ediyor. Evladını devlet desteğiyle okutup avukat yaptığını söyleyen baba Erdinç, HDP’nin kalemi elinden alarak silahı verdiğini kaydetti.

"NE OLDUYSA OLDU, GEL PİŞMAN OL"

Erdinç, “Benim oğlum 2015 yılında İstanbul Marmara Üniversitesinde hukuk okuyordu, HDP avukatımı benden kopardı ve buraya getirdi. Ben de 2015 yılında buraya geldim, bana hakaret ettiler, oğlumu götürdüler Amerika’ya teslim ettiler. Ben buradan oğlumu çağırıyorum, seni ne hallerle büyüttüğümü, nasıl güzel baktığını sen biliyorsun. Orası senin yerin değil, senin yerin Türkiye Cumhuriyeti’dir. Diyorlar ya biz Kürt hakkı savunuyoruz, ben de Kürdüm, sen de, hakkın nerede kaldı. Devlet seni okuttu, avukat olacaktın. HDP ne yaptı, senin elindeki kalemi kırdılar, silah verdiler. Hak bu mudur, Kürtlük bu mudur, senin yerin değil orası. Ben şimdi de senin arkandayım, ne olduysa oldu, gel pişman ol ve Amerika uşaklık yapma” dedi.

Makedonya'da dünyaevine girmişlerdi... İşte Cedi Osman ile Ebru Şahin'in nikah fotoğrafları Vali Yerlikaya duyurdu: İstanbul'da ormanlara girişler yasaklandı Cüneyt Arkın'ın ailesinden teşekkür mesajı Annesi ile sevgilisini yatak odasında basınca dehşet saçmıştı! Olayda yeni gelişme Cihan Canova üvey babası Kartal Tibet'i anlatırken gözyaşların hakim olamadı Yakınları haber alamadı! Eve giren ekipler cesetle karşılaştı: Gece uykusunda...
Sonraki Haber